فیدلیتی با گیربکس جدید بروزرسانی شد
به همراه کابین جدید منتشر شده در ۰۵ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۵
فیدلیتی با گیربکس جدید

بهمن موتور نسخه جدید فیدلیتی پرایم را با گیربکس جدید، کابین اصلاح شده و سیستم تعلیق بهینه‌تر در نماسشگاه صنعت خودرو اصفهان معرفی کرد.

به گزارش خودروم، شانزدهمین نمایشگاه صنعت خودرو اصهان در حال برگزاری است و خودروسازان خصوصی در این نمایشگاه حضور دارند. گروه بهمن نیز که همیشه پای ثابت نمایشگاه‌های خودرو در کشور است؛ محصولات خود را به نمایش گذاشته و در این بین از پیکاپ بزرگ G9 نیز رونمایی کرده است. اما این شرکت یک شگفتانه ویژه برای علاقه‌مندان و خریداران خودروی فیدلیتی پرایم داشته و فیدلیتی را با گیربکس جدید و تغییراتی متفاوت بروزرسانی کرده است.

همان طور که می‌دانید، فیدلیتی به دلیل استفاده از گیربکس شش سرعته دوکلاچه خشک با مشکل داغ کردن در ترافیک دست و پنجه نرم می‌کرد که بهمن موتور برای حل این مشکل در نسخه جدید از گیربکس دو کلاچه تر استفاده می‌کند. در این نوع از جعبه‌دنده‌ها، صفحات کلاچ در روغن غوطه‌ور بوده و به همین خاطر نیز عملکرد بسیار بهتری نسبت به نسخه قبلی دارند.

فیدلیتی با کابین جدید

با وجود تمام این تغییرات، پیشرانه فیدلیتی همچان یک موتور 1,5 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ با قدرت 155 اسب بخار و 230 نیوتن‌متر گشتاور است. ولی بهمن موتور برای افزایش پایداری فیدلیتی و بهبود عملکرد این خودرو در حرکت، سیستم تعلیق عقب خودرو را بهینه‌سازی کرده تا سواری نرم و متعادل‌تری را برای سرنشینان خود به ارمغان بیاورد.

مشخصات فیدلیتی جدید

علاوه بر تغییر یادشده، بهمن به سراغ کابین فیدلیتی هم رفته و از یک کنسول مرکزی کاملاً جدید در این خودرو استفاده کرده است. در این کنسول شاهد تغییر جای پد شارژ بی‌سیم تلفن همراه و دسترسی آسان‌تر به آن هستیم. همچنین از دیگر تغییرات مهم این بخش باید به جایگزینی دسته دنده الکتریکی با نمونه مکانیکی در نسخه قبلی اشاره کرد. به غیر از این موارد باید به تغییر جای برخی از دکمه‌های موجود بر روی کنسول و دسترسی آسان‌تر به آنها هم اشاره کرد. سایر عناصر کابین فیدلیتی تغییر عمده‌ای نکرده؛ اما بهمن موتور می‌گوید که سیستم تهویه این خودرو ارتقاء یافته و از تکنولوژی بهتری استفاده می‌کند.

بهمن موتور با وجود تمام تغییرات یادشده، قیمت فیدلیتی را تغییر نداده و همچنان این خودرو را با قیمت مدل قبلی به فروش می‌رساند. البته نسخه جدید احتمالاً با مدل 1402 وارد بازار شده و به همین خاطر هم تفاوت قیمتی محسوسی با مدل قبلی خواهد داشت. در حال حاضر نسخه پنج نفره و هفت نفره فیدلیتی با قیمت 844 و 859 میلیون تومان به فروش رسیده و هر دو در بازار آزاد با قیمتی فراتر از 1 میلیارد و 300 میلیون تومان معامله می‌شوند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.