دسترسی به ایستگاه شارژ خودروهای برقی با گوگل مپ
قابلیتی جدید برای الکتریکی‌ها منتشر شده در ۲۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۹
گوگل مپ

قابلیت جدید گوگل مپ این امکان را به مالکان خودروهای الکتریکی می‌دهد که براساس نیاز خود به نزدیک‌ترین ایستگاه شارژ مراجعه کنند.

به گزارش خودروم، گوگل یک بروزرسانی مهم برای اپلیکیشن گوگل مپ منتشر کرده و به شما این امکان را می‌دهد که ایستگاه‌های شارژخودروهای الکتریکی را راحت‌تر پیدا کنید. این یعنی کمی از مشکلات صاحبان خودروهای الکتریکی کاسته خواهد شد. بنابراین در حالی که پیش از این برای یافتن ایستگاه‌های شارژ با چالش مواجه بوده و آنها را به سختی پیدا می‌کردید؛ اکنون بدون هیچ مشکلی می‌توان ایستگاه‌های شارژ با حداقل توان 50 کیلووات را پیدا کرد.

برای استفاده از قابلیت جدید گوگل مپ، فقط کافی است که عبارت دنبال شارژ EV هستم یا ایستگاه شارژ و کلمات مشابه را در نوار ابزار جستجوی این برنامه سرچ کنید. برنامه بلافاصله متوجه می‌شود که شما از یک خودروی الکتریکی استفاده کرده و بدنبال یک ایستگاه نزدیک برای شارژ باتری‌های شما می‌گردد. قبل از این اتفاق گزینه‌ای برای شما نمایش داده خواهد شد که از شما می‌هد نوع شارژر خود را انتخاب کنید.

این ویژگی جدید در دستگاه‌های اپل و اندروید قابل استفاده بوده و برای اینکه از آن استفاده کرد؛ فقط کافی است گوگل مپ خود را بروزرسانی کنید. این قابلیت جدید علاوه بر انتخاب قدرت شارژر مورد نیاز، امکان انتخاب نوع پریز و اتصال شارژر را هم فراهم کرده و شما می‌توانید بین گزینه‌های CCS، J1772، تسلا و CHAdeMo یک مورد را انتخاب کرده و حتی برای بهبود نتایج جستجو، محدویت‌های بیشتری اعمال کنید.

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید گوگل مپ، به کاربران اجازه می‌دهد که مسیر پیمایش خودرو را براساس موتور وسیله نقلیه احتراقی یا الکتریکی خود انتخاب کنند و آمدترین و سریع‌ترین مسیر را برای پیمایش خود انتخاب کنند. این موضوع را باید در نظر دگرفت که شاید در طول پیمایش مسر، احتیاج به شارژ داشته باشید و این چیزی است که گوگل با در نظر گرفتن آن باعث کاهش هزینه‌ شما خواهد شد. به این ترتیب شما چندین انتخاب مناسب خواهید داشت؛ البته سیستم برنامه‌ریزی مسیر خودروهای الکتریکی گوگل مپ هنوز کامل نیست.

قابلیت جدید گوگل مپ فقط در آمریکا کار نخواهد کرد؛ بلکه به گفته گوگل، تقریباً کاربران این نرم‌افزار در هر کشوری که از شبکه شارژ خودروی الکتریکی برخوردار باشد؛ می‌توانند از قابلیت جدید آن استفاده کنند.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.