کامیون خودران دانگ فنگ برای معادن زیر زمینی
موشی که گور نیست! منتشر شده در ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰
کامیون خودران دانگ فنگ برای معادن زیر زمینی

دانگ فنگ تراک با همکاری یک دانشگاه و شرکت چینی، کامیونی خودران برای استخراج از معادن زیر زمینی ساخته است.

به گزارش خودروم، دانگ فنگ موتور اعلام کرد که اولین کامیون خودران و مخصوص استخراج از معادن زیر زمینی را اخیراً در استان هوبی چین مورد آزمایش قرار داده است. این یعنی از این پس عملیات استخراج بدون حضور سرنشین و در اعماق معادن توسط کامیون‌های دانگ فنگ انجام خواهد شد.

کامیون معدن خودران دانگ فنگ حاصل همکاری مشترک و سرمایه گذاری این کمپانی با دانشگاه فناوری ووهان و شرکت سانینگ ماینینگ است. عملیات آزمایش کامیون خودران دانگ فنگ به عنوان یکی از دستاوردهای فناورانه دانگ فنگ تراک در زمینه خودروهای خودروان در یک معدن برگزار شد.

به گفته دانگ فنگ این شرکت در سال 2020 برای همکاری با سانینگ ماینینگ اعلام آمادگی کرده بود و در سال 2021 نیز قرارداد همکاری با آن را همزمان با امضاء توافق نامه با دانشگاه فناوری ووهان امضا کرد. با تلاش‌های مشترک این اتحاد سه طرفه، پیشرفت قابل توجهی در بحث تحقیق و توسعه وسایل نقلیه معدنی خودکار حاصل شد. سه شرکت یادشده به دنبال حل چالش‌های مرتبط به ایمنی کار، بهداشت، سختی فعالیت در معدن، کارایی حمل و نقل و کاهش هزینه‌های استخراج بودند تا یک محیط معدنی سبز و هوشمند را ایجاد کنند.

تیم تحقیقاتی این پروژه با ترکیب ایده‌ها و فرایندهای عملیاتی ساخت یک خودروی سنگین معدنی، طراحی کامیون معدنی خودران را با تدوین استراتژی کنترل و استقرار پلتفرمی خاص روی کامیون‌های معدنی کنونی، تکمیل کردند. حاصل این همکاری و تلاش، رسیدن به کامیون خودرانی بود که می‌تواند جایگزینی مناسب برای کامیون‌های معدن زیر زمینی باشد. این کامیون وظایفی مانند بارگیری و تخلیه، حمل و نقل و… را به صورت خودکار انجام می‌دهد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.