خودروی مفهومی دنزا اینسپشن (Denza Inception) معرفی شد
منتشر شده در ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۸
5- خودروی مفهومی دنزا اینسپشن / Denza Inception

برند دنزا در نمایشگاه خودروی چنگدو 2022 چین، از خودروی مفهومی دنزا اینسپشن (Denza Inception) رونمایی کرد و بزودی نسخه تولیدی آن را عرضه می‌کند.

به گزارش خودروم، خودروی مفهومی دنزا اینسپشن(Denza Inception) در نمایشگاه خودروی چنگدو 2022 چین معرفی شد. این خودرو یک کانسپت است؛ اما نسخه تولیدی آن بسیار شبیه به نمونه مزبور خواهد بود. برند دنزا برای طراحی اینسپشن از ابرخودروهای قدرتمند الهام گرفته و خودروی مفهومی دنزا بسیار زیبا و اسپرت به نظر میرسد.

4- خودروی مفهومی دنزا اینسپشن / Denza Inception

در خودروی مفهومی دنزا اینسپشن، لوگوی برند Denza روی کاپوت و کاپ‌های چرخ‌ها دیده می‌شود. برند دنزا حاصل سرمایه‌گذاری مشترک 50 به 50 درصدی بی وای دی و دایملر بود؛ اما از نوامبر سال گذشته، BYD سهم خود را به 90 درصد رساند و دایملر فقط 10 درصد از سهام دنزا را در اختیار دارد. اولین خودروی بی وای دی با برند دنزا یک MPV به نام D9 است. نسخه تولیدی خودروی مفهومی اینسپشن، دوم محصول برند دنزا محسوب خواهد شد و احتمالاً در سه ماه نخست سال 2023 شاهد عرضه آن در بازار خودروی چین خواهیم بود.

2- خودروی مفهومی دنزا اینسپشن / Denza Inception

برای ساخت اینسپشن به عنوان یک خودروی شاسی‌بلند، از پلتفرم نسخه سوم الکتریکی BYD استفاده شده است. طول این خودرو 4,9 متر بوده و فاصله بین دو محور آن 2,9 متر اعلام شده است. دنزا نسخه‌های برقی و PHEV اینسپشن را در انواع دیفرانسیل عقب و چهار چرخ متحرک عرضه می‌کند و براساس ادعای این برند، نسخه برقی اینسپشن در 3 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

3- خودروی مفهومی دنزا اینسپشن / Denza Inception

در محیط داخلی دنزا اینسپشن شاهد صفحه کیلومتر و پنل ابزار دیجیتالی، صفحه دیجیتالی اطلاعات و سرگرمی و یک صفحه نمایش اختصاصی برای سرنشین جلو هستیم. کنسول میانی بسیار بزرگ و کشیده بوده و دو پد شارژ بی‌سیم بزرگ روی آن مشاهده می‌شود. این خودرو به سیستم تعلیق بادی مجهز بوده و سیستم الکتریکی آن توسط OTA بروزرسانی می‌شود. از نکات قابل توجه در این خودرو، وجود یک دکمه اختصاصی برای دریفت بوده و متأسفانه اطلاعی درباره نحوه عملکرد آن منتشر نشده است.

1- خودروی مفهومی دنزا اینسپشن / Denza Inception

نمای عقب این خودرو، بخصوص شکل و گرافیک چراغ‌های این قسمت بسیار شبیه به فورد موستانگ Mach E بوده و این موضوع بسیار تأسف انگیز است؛ چون سایر اجزاء بدنه طراحی خوب و متمایزی دارند. در جلو و روی سپرها دو ورودی هوا به همراه لیدارها دیده می‌شوند. لامپ‌های LED از روی گلگیرها به سمت پایین سپر کشیده شده و بسیار چشم نواز به نظر می‌رسند و احتمالاً آنها را روی نسخه تولیدی خواهیم دید. البته خبری از دوربین‌های جایگزین برای آینه‌های جانبی در نسخه تولیدی نیست؛ چون هنوز استفاده از این فناوری در کشور چین قانونی نشده است.

 

دسته بندی ها: تازه ها تیتر یک
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.