فونیکس FX پنج ستاره ایمنی یورو انکپ گرفت
چینی ایمن منتشر شده در ۱۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۱۲
تست تصادف چری امودا 5 یورو انکپ

چری امودا 5 که در ایران با نام فونیکس FX شناخته می‌شود؛ موفق به دریافت پنج ستاره ایمنی از موسسه اروپایی یورو انکپ شد.

به گزارش خودروم، موسسه یورو انکپ به عنوان مرجع رسمی و قدرتمند تایید ایمنی خودروهای عرضه شده در بازار اروپا، به چری امودا 5 که در ایران با نام فونیکس FX شناخته می‌شود, پنج ستاره ایمنی داد. یورو انکپ در طول 30 روز گذشته، نزدیک به 30 خودروی گوناگون از برندهای مختلف خودروسازی جهان را آزمایش کرد و در این بین فونیکس FX پنج ستاره ایمنی اروپا دریافت کرد تا این خودرو یکی از ایمن‌ترین خودروهای چینی موجود در بازار ایران لقب بگیرد.

تست تصادف چری فونیکس FX یورو انکپ

نکته جالب اینجاست که فورد پوما و فولکس واگن توران با وجود بروزرسانی‌های گوناگون خود نسبت به نسخه قدیمی، با نقص حفاظت از سرنشینان بزرگسال مواجه شده و پنج ستاره ایمنی را از دست دادند. پژو 408 نیز نتوانست پنج ستاره یورو انکپ را بگیرد و سیتروئن C4X با تکرار نتایج آزمایش C4 در سال 2021 تنها چهار ستاره ایمنی دریافت کرد.

تست تصادف چری امودا 5 یورو انکپ

چری امودا 5 یا فونیکس FX تنها خودروی چینی آزمایش شده توسط یورو انکپ نبود. این موسسه ام جی 4 و میفا 9 از گروه سایک و مکسوس را آزمایش کرده و این خودروها نیز توانستند پنج ستاره ایمنی این موسسه سخت‌گیر را دریافت کنند. ویدیو تست تصادف چری امودا 5 یا فونیکس FX در یورو انکپ را می‌توانید در کانال آپارات خودروم مشاهده کنید.

تست تصادف چری فونیکس FX یورو انکپ

فونیکس FX پنج ستاره ایمنی اروپا را در تست تصادف یورو انکپ به دلیل امتیاز 87 درصدی برای ایمنی کودکان، امتیاز 87 درصدی برای سرنشیان بزرگسال، امتیاز 88 درصدی برای سیستم‌های ایمنی و امتیاز 68 درصدی برای ایمنی عابران پیاده به دست آورده است.

1 دیدگاه

  1. فرامرز گفت:

    طرفداران شعار ماشین چینی آشغاله باید دنبال یه شعار دیگه بگردند …….

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.