بی‌وای‌دی پلتفرم جدید Blade eBus را معرفی کرد
منتشر شده در ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰
پلتفرم eBus Blade

خودروساز چینی و مطرح بی‌وای‌دی در نمایشگاه حمل و نقل IAA 2022 از پلتفرم Blade eBus و دو کامیون الکتریکی جدید رونمایی کرد.

به گزارش خودروم، خودروساز مطرح و چینی بی‌وای‌دی پلتفرم جدید Blade eBus را به همراه دو کامیون الکتریکی جدید و بدون آلاینده برای حضور در بازار اروپا معرفی کرد. به گفته نمایندگان بی‌وای‌دی در نمایشگاه حمل و نقل IAA 2022 هانوفر آلمان، این شرکت همچنین نسخه‌ای ارتقاء یافته از eBus جدید خود را رونمایی کرده است.

به گفته این خودروساز پلتفرم جدید Blade eBus از فناوری منحصر به فرد باتری‌های سلولی بی‌وای‌دی موسوم به CTP با قدرتی بیشتر نسبت به باتری‌های متداول استفاده می‌کند. این باتری‌ها چندین آزمایش از جمله تست نفوذ آب را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند.

بی‌وای‌دی در نمایشگاه IAA 2022

باتری Blade بی‌وای‌دی در سال 2020 معرفی شد. این باتری‌ها از جنس لیتیون آهن فسفات بوده و طراحی خاص آنها موجب صرفه‌جویی 50 درصدی انرژی نسبت به باتری‌های معمولی خواهد شد. بی‌وای‌دی از جولای 2021 در تمام خودروهای برقی خود از باتری‌های Blade استفاده کرده و مدعی است که باتری‌های یادشده وضعیت بهتری نسبت به سایر باتری‌های لیتیون آهن فسفات و لیتیوم سه تایی دارند.

این خودروساز در حال حاضر باتری‌های محصولات الکتریکی کمپانی‌های چانگان، فاو، دانگ‌فنگ و گک را تامین می‌کند. این شرکت با پلتفرم جدید eBus Blade، اکنون می‌تواند اتوبوس‌های برقی خود را به باتری‌های Blade تجهیز کند. طراحی و کارآمدی مناسب باتری‌های مزبور در اتوبوس‌های بی‌وای‌دی، بُرد پیمایشی آنها را افزایش داده و وزن شاسی را کاهش می‌دهد.

رونمایی از کامیون ETM6 و ETH8

علاوه بر این بی‌وای‌دی در نمایشگاه حمل و نقل IAA 2022 دو کامیون کاملاً برقی را معرفی کرد. کامیون اول یک کشنده شهری 7,5 تنی به نام ETM6 بوده و کامیون دوم که برای اولین بار معرفی شد؛ کشنده‌ای 19 تنی به نام ETH8 برای حمل و نقل لجستیک و جمع‌آوری زباله است. به گفته بی‌وای‌دی کامیون‌های مزبور برای متقاضیان اروپایی طراحی شده‌اند.

اتوبوس برقی بی‌وای‌دی

در همین رابطه معاون فروش eBus در اروپا، آقای جاویر کونتیجوچ(Javier Contijoch) می‌گوید:

ما بسیار خوشحال هستیم که جدیدترین نوآوری شرکت بی‌وای‌دی از جمله eTrucks و eBuse را به مشتریان اروپایی خود معرفی می‌کنیم. بکارگیری پلتفرم Blade eBus برای ما هیجان‌انگیز بوده و نشان دهنده پیشرفت بیشتر در زمینه ساخت خودروهای برقی در بخش حمل و نقل تجاری است. ما در حال حاضر روابط بسیار مستحکمی با شرکای استراتژیک خود داشته و از آن لذت می‌بریم و منتظر توسعه همکاری‌ها و ارائه خدمات محلی و پشتیبانی بیشتر محصولات به مشتریان اروپایی هستیم. ما به توانایی متحصر به فرد بی‌وای‌دی در ارائه راه حل‌های کامل برای مدیریت انرژی و زیرساخت‌های شارژ آگاه هستیم و به پیش بُرد آن کمک خواهیم کرد. ما آینده را الکتریکی می‌بینیم و از طریق مشارکت خود می‌خواهیم که مشتریان اروپایی تا هنگام برقی‌سازی کامل ناوگان حمل و نقل، سفری راحت داشته باشند.

نمایشگاه IAA

نمایشگاه حمل و نقل IAA رویدادی برای نمایش آخرین نوآوری ها در حوزه ساخت ون، کامیون، اتوبوس و تریلر است. این رویداد هر دو سال یکبار برگزار شده و نخستین بار پس از لغو آن در سال 2020 به دلیل همه گیری بیماری کرونا برگزار می گردد. باید توجه کرد که این نمایشگاه بخشی از یک نمایش بزرگ بوده و IAA Mobility به عنوان مکمل آن با اختصاص به وسایل نقلیه مسافری و خدماتی، در سال های فرد و شهر فرانکفورت آلمان برگزار می شود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.