نگاهی به خودروی نظامی سبک برماچ T-REX
ایتالیا به وقت جنگ! منتشر شده در ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۰
خودرو نظامی سبک برماچ T-REX

در این محتوا نگاهی به خودروی نظامی سبک برماچ T-REX می‌اندازیم و کمی با یکی از خودروهای نظامی ایتالیایی جهان آشنا خواهیم شد.

به گزارش خودروم، برماچ(BREMACH) یکی از تولیدکنندگان ایتالیایی وسایل نقلیه نظامی تاکتیکی و کامیونهای آتشنشانی بود و نام آن مخفف BREnna و MAcCHi است. این شرکت برماچ T-REX را به عنوان یک وسیله نقلیه خاص و سنگین ایتالیایی تولید کرد.

این خودرو از نظر ابعاد و ظرفیت بار فاصله اندکی با خودروها و کامیونهای تجاری سبک دارد. علاوه بر این، برماچ T-REX می واند به خوبی در شهر حرکت کند.

برماچ T-REX

اولین نمونه این خودرو در سال 2007 معرفی شد. در ابتدا برماچ T-REX برای حضور در بخش غیر نظامی بازار خودرو طراحی شده بود؛ اما خیلی زود به عنوان یک وسیله نقلیه همه کاره و مورد نیاز برای واحدهای نظامی گوناگون به کار گرفته شد و علاوه بر مشتریان غیر نظامی، متقاضیان نظامی هم به دنبال خرید آن بودند.

استقبال از برماچ T-REX در نهایت منجر به فروش آن به ارتش عربستان و چند کشور دیگر شد؛ اما در سال 2015 حق تولید آن به شرکت Tekne فروخته شد و کمپانی ایتالیایی برماچ اعلام ورشکستگی کرد.

برماچ T-REX

اما بخش آمریکایی برماچ به حیات خود ادامه داد؛ ولی در سال 2022 فعالیتهای این قسمت هم تعلیق شد و عملاً برماچ با جهان خودروهای نظامی و غیر نظامی خداحافظی کرد.

برماچ T-REX نسخه‌های مختلفی دارد که وجه تمایز آنها را باید طول، ارتفاع، نوع کابین، بدنه و ظرفیت بار متفاوت دانست. ظرفیت حمل بار در این خودرو بین 1,100 تا 3,425 کیلوگرم و بسته به نسخه انتخابی متفاوت خواهد بود. همچنین وزن ناخالص این خودروی نظامی سبک بین 3,500 تا 6,000 کیلوگرم است.

برماچ T-REX

کابین ظرفیت حمل راننده و سرنشین را دارد و از حفاظی یکپارچه برای محافظت از کابین در صورت واژگونی استفاد می‌شود. البته امکان سفارش برماچ T-REX با ظرفیت حمل 4 سرنشین وجود داشت و بسته به نسخه آن می‌توان بین 5 تا 12 نفر را حمل کرد. علاوه بر این برماچ در مقطعی امکان سفارش بسته زرهی برای T-REX را فراهم کرده بود.

برماچ T-REX

به طور کلی برماچ T-REX در انواع مختلف عمومی، باری، فرماندهی، آمبولانس، تانکر حل سوخت یا آب، پناهگاه ارتباطی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برخی از ارتش‌های جهان مانند اتریش با ارتقاء T-REX خودرویی مانند LTV HD را خلق کرده و حتی با ساخت نسخه Peacemeaker امکان حمل آن با هواپیما و هلیکوپترهای نظامی را فراهم کردند.

برماچ T-REX

این خودرو از موتور دیزلی 3 لیتری توربوشارژ IVECO FIC با قدرت 168 اسب بخار استفاده می‌کند. به صورت استاندارد از جعبه دنده 5 سرعته اتوماتیک استفاده می‌شود؛ اما برماچ امکان سفارش گیربکس 6 سرعته دستی را فراهم کرده بود. خودروی نظامی سبک برماچ T-REX به سیستم چهار چرخ متحرک مجهز بوده و توانایی‌های فوق‌العاده‌ای از نظر مانورپذیری دارد.

در زمان تولید این خودرو امکاناتی مانند سیستم باد لاستیک مرکزی، تایرهای ران فلت و وینچ به صورت سفارشی در اختیار مشتریان قرار می‌گرفت.

 

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.