نفربر زرهی ASLAV-PC استرالیا
نگهبان سربازان منتشر شده در ۰۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۱۳
نفربر زرهی ASLAV-PC

در این محتوا نفربر زرهی ASLAV-PC ارتش استرالیا را به عنوان نسخه ارتقاء یافته Bison کانادایی بررسی کرده و نگاهی به آن می‌اندازیم.

به گزارش خودروم، نفربر زرهی ASLAV-PC یکی از اعضاء خانواده خودروهای زرهی ارتش استرالیا است. این وسیله نقلیه نظامی به طور کلی براساس نفربر زرهی Bison کانادا شاخته شده و ویژگی‌های مشابهی با همتای خود دارد.

در نفربر زرهی ASLAV-PC خبری از برجک نیست و از یک پوشش فلزی برای محافظت از سربازان استفاده می‌شود. البته در صورت لزوم می‌توان ASLAV-PC را به زره‌ای مستحکم و مقاوم در برابر گلوله‌های RPG مجهز کرد.

نفربر زرهی ASLAV-PC

از نظر تسلیحاتی در نفربر زرهی ASLAV-PC از مسلسل 12,7 میلی‌متری استفاده می‌شود. در حال حاضر اکثر این خودروها مجهز به ایستگاه‌های کنترل از راه دور بوده و سربازان بدون درگیری مستقیم و با کمک فناوری‌های گوناگون مسلسل 12,7 میلی‌متری، مسلسل 7,62 میلی‌متری یا نارنجک‌انداز خودکار 40 میلی‌متری را از راه دور هدایت کرده و از پشت حفاظ‌های زرهی با دشمنان خود مقابه می‌کنند.

نفربر زرهی ASLAV-PC

نفربر زرهی ASLAV-PC توسط دو خدمه هدایت شده و هفت سرباز کاملاً مجهز را به راحتی حمل خواهد کرد. سرنشینان می‌توانند از طریق رمپ عقب یا دریچه‌های سقف به خودرو وارد شده یا از آن خارج شوند. شرایط خاصی برای استفاده سربازان از سلاح‌های خود در درون این خودروی نظامی وجود ندارد و می‌توانند از دریچه‌های موجود روی بدنه برای هدف‌گیری از داخل نفربر استفاده کنند.

نفربر زرهی ASLAV-PC

موتور این خودرو پیشرانه 6V53T دیزل دیترویت با قدرت 275 اسب بخار است. این خودرو در انواع چهار یا هشت چرخ به تولید رسیده و آماده‌سازی نسخه آبی خاکی آن تنها 3 دقیقه زمان نیاز دارد.

گفتنی است که از این خودروی نظامی در انواع خودروهای شناسایی، پرسنلی، فرماندهی، نظارتی، آمبولانس، تعمیر و نگهداری، پشتیبانی، حمل کننده موشک هدایت‌شونده ضدتانک با برجک TOW و مجهز به خمپاره‌انداز 120 میلی‌متری استفاده می‌شود.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.