تولید محصولات وولینگ در اندونزی آغاز شد
منتشر شده در ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۹
وولینگ ایر برقی

تولید محصولات وولینگ در اندونزی با مونتاژ خودروی ایر برقی (Air EV) در کارخانه بکاسی جوینت ونچر SGMW واقع در جاوه غربی آغاز شد.

به گزارش خودروم، جوینت ونچر قدرتمند وولینگ، جنرال موتورز و سایک(SGMW)، رسماً تولید خودرو در کشور اندونزی را با خودروی وولینک ایر برقی(Wuling Air EV) آغاز کرد. این کمپانی در گام نخست قصد دارد که سالانه بیش از 10 هزار دستگاه وولینگ ایر را در اندونزی تولید کرده و آنها را در بازار داخلی این کشور به فروش برساند و یا به کشورهای دیگر صادر کند.

وولینگ ایر برقی به عنوان خودروی رسمی نشست G20 که در نوامبر سال جاری میلادی در بالی اندونزی برگزار خواهد شد؛ معرفی شده و این خودروی کوچک و دو درب که برای رانندگی شهری طراحی شده است؛ بسیار مورد توجه قرار دارد. ایر برقی را می‌توان به چهار صندلی نیز مجهز کرد و از پیشرانه‌های 50 یا 30 کیلووات ساعتی با بُرد 299 کیلومتر و حداکثر سرعت 100 کیلومتر در ساعت بهره بُرد.

کارخانه وولینگ در اندونزی

خودروی الکتریکی وولینگ بر روی پلتفرم جهانی خودروهای الکتریکی کوچک جوینت ونچر SGMW با نام GSEV ساخته می‌شود و می‌توان گفت که مدل ایر برقی به سایر خودروهای موجود در اندونزی مانند آلماز(Almaz)، کورتز اس(Cortez S) و… خواهد پیوست.

ایر برقی در طول، عرض و ارتفاع با ابعاد 2,599، 1,505 و 1,631 میلی‌متر به تولید رسیده و فاصله بین دو محور آن 1,635 میلی‌متر است. طراحی نمای بیرونی این خودرو کاملاً مینیمالیستی بوده و از نوارهای افقی لامپ‌های LED در قسمت عقب و جلو استفاده می‌شود.

ایر برقی اولین خودروی جهانی جوینت ونچر وولینگ، جنرال موتورز و سایک بوده و تا اواخر امسال به مصر و هند صادر می‌شود و سپس در آینده نزدیک وارد بازارهای بیشتری خواهد شد. این خودرو در چین رقبایی همانند Nano EV، KiWi EV و… دارد.

کارکنان و مقامات وولینگ در کارخانه اندونزی

کارخانه SGMW در بکاسی جاوه غربی اندونزی قرار دارد و در مراسم راه‌اندازی آن بسیاری از مقامات چینی و اندونزیایی حضور داشتند. در این مراسم اعلام شد که این کارخانه و کمپانی سخت فعالیت می‌کند تا کلیشه‌های مرتبط به محصولات ساخت چین را از بین برده و ایر برقی تجربه سفری با کیفیت عالی و متعهد به پایداری محیط زیست را ارائه خواهد داد.

به گفته معاون مدیر کل جوینت ونچر وولینگ، جنرال موتورز و سایک، در اوایل سال 2015 این کمپانی بیش از یک میلیارد دلار برای ساخت پارک صنعتی 60 هکتاری خود در بکاسی سرمایه‌گذاری کرده و این شرکت تا ژوئن 2022 بیش از 140 نمایندگی در اندونزی دارد. همچنین وولینگ تاکنون شش خودروی مختلف در کشور اندونزی عرضه کرده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.