ورود وویا به بازار نروژ با صادرات 500 خودرو
منتشر شده در ۰۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۴۳
صادرات وویا به نروژ

ورود وویا به بازار نروژ با صادرات 500 دتسگاه خودروی وویا فری (Voyah Free) ممکن شد و اکنون یک خودروساز چینی دیگر به بازار اروپا رفته است.

به گزاش خودروم، خودروساز چینی وویا 500 دستگاه خودروی شاسی‌بلند الکتریکی وویا فری (Voyah Free) را به نروژ صادر کرد.

این شرکت ظاهراً برنامه های مهمی برای حضور بیشتر در بازار اروپا دارد و این شروع بلند پروازی برند وویا است.

خودروسازی وویا، برند لوکس و ممتاز کمپانی دانگ‌فنگ بوده و در ماه ژوئن شروع به ثبت سفارش محصول الکتریکی خود از مشتریان اروپایی کرده بود.

اولین نمایشگاه خارجی این برند به نام وویا اسپیس (Voyah Space) در تاریخ 11 ژوئن سال جاری میلادی در شهر گینگنبرگت نروژ افتتاح شد.

این شرکت تلاش می‌کند که تحویل خودروهای خود به مشتریان نروژی را از ماه نوامبر آغاز کند.

لو فانگ، مدیرعامل ویا از اینکه خودروهای ساخت چین برای رقبات با خودروهای برندهای معتبر بین المللی در بازار توسعه یافته اروپا حضور دارند؛ ابراز خوشحالی و هیجان می کند.

شاسی بلند وویا فری به یک بسته باتری 106,7 کیلووات ساعتی مجهز بوده و با یکبار شارژ 500 کیلومتر مسافت را طی می‌کند.

انرژی باتری ها به دو پیشرانه الکتریکی با قدرت 360 کیلووات(482 اسب بخار) و گشتاور 720 نیوتن‌متر منتقل می‌شوند. شتاب صفر تا 100 این مدل 4,4 ثانیه اعلام شده است.

به گفته برند وویا، مدل دوم این خودروساز در بازار اروپا یک MPV الکتریکی به نام Dreamer بوده و احتمالاً در سال 2023 وارد بازار می شود.

وویا تا سال 2023 برای رسیدن به اهداف خود ادامه داده و به تلاش برای ورود به بازار کشورهایی مانند هلند و دانمارک می‌پردازد.

خودروهای الکتریکی و پلاگین هیبریدی، قدرت‌های محرک جدید صادرات خودروی چین هستند. بنابر آمار انجمن خودروسازان ایران کشور، در هشت ماه نسخت امسال 593 هزار خودروی الکتریکی و هیبریدی از مبداء چین به سایر کشورهای جهان صادر شده و این میزان نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل 83 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.