دریافت 5 ستاره ایمنی یورو انکپ توسط دو خودروی چینی
ما مثل قبل نیستیم! منتشر شده در ۱۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۷
پنج ستاره ایمنی یورو انکپ اورا Funky Cat

دو خودروی چینی اورا Funky Cat و وی کافه 01 موفق به دریافت 5 ستاره ایمنی یورو انکپ شده و با تحسین این موسسه اروپا روبرو شدند.

به گزارش خودروم، یورو انکپ به عنوان سازمان رتبه بندی ایمنی خودرو در اروپا (Euro-NCAP)، نتایج دور پنجم رتبه‌بندی ایمنی خود را منتشر کرد و براین اساس دو خودروی چینی اورا Funky Cat و وی کافه 01 موفق به دریافت پنج ستاره ایمنی شدند. هر دو خودروی مزبور توسط زیر مجموعه‌های کمپانی بزرگ و خودروساز چینی گریت‌وال موتور عرضه می‌شوند. اورا Funky Cat خودرویی خانوادگی و کوچک است و وی کافه 01 در کلاس خودروهای شاسی‌بلند بزرگ قرار می‌گیرد.

پنج ستاره ایمنی یورو انکپ اورا Funky Cat

امتیازات اورا Funky Cat

اورا Funky Cat توانست 92 و 83 درصد امتیازات مرتبط به سرنشینان بزرگسال و کودکان را به دست آورد. این خودرو 74 درصد امتیاز آسیب‌پذیری در جاده را کسب کرد و توانست 93 درصد از امتیازات مربوط به بخش کمک ایمنی را دریافت کند.

امتیازات وی کافه 01

وی کافه 01 به ترتیب 91 و 87 درصد امتیاز بزرگسالان و سرنشینان عقب را به دست آورد. امتیاز آسیب‌پذیری این خودرو در جاده 79 درصد بوده و در بخش کمک ایمنی توانست 94 درصد امتیازات را دریافت کند.

میشل ون راتینگ، دبیر کل یورو انکپ در رابطه با موفقیت چینی‌ها می‌گوید:

ما پیش از این هم شاهد به دست آوردن نتایج خوبی توسط تولیدکنندگان چینی بودیم؛ اما همچنان آنها از نظر ما بسیار ضعیف هستند. امسال یورو انکپ نسبت به گذشته، خودروهای چینی بیشتری را آزمایش کرده و گریت‌وال واقعاً از استانداردهای تعیین شده پیروی می‌کند. علاوه‌براین باید به تسلا بابت امتیاز واقعاً خوب و رکوردشکنی مدل Y تبریک بگویم. تسلا نشان داده است که هیچ چیزی جز بهترین‌ها برای آنها کافی نیست و ما امیدواریم که در آینده شاهد ادامه بلند پروازی و رسیدن به اهداف آنها باشیم.

تسلا مدل Y بیشترین امتیازات تست تصادف را به دست آورده و دارای پنج ستاره ایمنی با درجه عالی است. این خودروساز آمریکایی از زمانی که یورو انکپ استانداردهای جدید و سختگیرانه خود را اعمال می‌کند؛ همیشه بالاترین امتیاز را به دست آورده است. مدل Y به ترتیب 87، 82، 97 و 98 درصد امتیازهای مورد نیاز در بخش ایمنی سرنشین کودک، عابر پیاده، سرنشینان بزرگسال و کمک ایمنی را کسب کرد.

پنج ستاره ایمنی یورو انکپ وی کافه 01

همچنین سنسورها و سیستم‌های ایمنی مدل Y در جلوگیری از برخورد با دوچرخه‌سواران، عابران پیاده و سایر خودروها به خوبی عمل می‌کند. جنسیس GV60 الکتریکی نیز موفق به دریافت 5 ستاره ایمنی شد. این در حالی بود که کیا نیرو (Niro) با امکانات استاندارد چهار ستاره ایمنی دریافت کرده و در صورت تجهیز به تمام بسته‌های ایمنی ارائه شده؛ امتیاز کامل را می‌گیرد.

پنج ستاره ایمنی یورو انکپ وی کافه 01

خودروسازان مختلف چینی از مدت‌ها پیش در تست‌های تصاف گوناگون عملکرد موفقی داشته‌اند. در سال 2021 لینک اند کو 01 و نیو ES8 بهترین امتیازهای یورو انکپ را به دست آوردند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.