توقف تولید در دو کارخانه نیو با ویروس کرونا
چالش جدی منتشر شده در ۱۱ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۱
نیو ET5

شیوع ویروس کرونا در هفئی چین، نیو را مجبور به تعطیلی دو کارخانه مهم خود کرده است.

به گزارش خودروم، چند رسانه چینی از توقف تولید در دو کارخانه نیو با شیوع ویروس کرونا در هفئی خبر داده‌اند. این اتفاق مسیر تولید و تحویل محصولات نیو را با چالشی بسیار جدی مواجه کرده و اکنون مسئولان این برند تازه تاسیس چینی با مشکلات زیادی مواجه هستند.

توقف تولید و چالش‌های مرتبط با آن از اواسط اکتبر آغاز شد. کارخانه JAC-NIO در هفئی ابتدا بین 3 تا 5 روز فعالیت خود را تعطیل کرد. سپس این کارخانه با قطعات موجود در انبار خود، دوباره و به شکل محدود وارد مدار شد؛ اما چون مدت زمان مورد نیاز برای پیشگیری از بیماری طولانی است، اجراء پروتکل‌ها بر نحوه تولید و تحویل محصولات برند نیو تاثیر گذاشت و این برند تولید در کارخانه مزبور را متوقف کرد.

کارخانه JAC-NIO تنها مرکز تولید نیو نبود که تولید در آن متوقف شد؛ زیرا کارخانه نیو NeoPark در هفئی هم تعطیل شده است. این کارخانه تنها سدان برند نیو یعنی ET5 را تولید می‌کرد. کارخانه JAC-NIO هم مدل‌های ET7، ES8، ES7، ES6 و EC6 را تولید می‌کرد.

امروز برند نیو با انتشار اطلاعیه‌ای از تاثیر کرونا بر روی فرایند تولید محصولات خود گفته و بنیانگذار و رئیس نیو، ویلیام لی، امیدوار است که تولید خودروهای الکتریکی و قطعات این شرکت در چند روز آینده به حالت عادی بازگردد.

نیو در آغاز سال 2022 از هدف خود برای فروش سالانه 150 هزار خودرو گفته بود. این خودروساز در ماه اکتبر موفق به فروش 10,059 خودرو شد و مجموع فروش آن از ابتدای سال 2022 به 92,493 وسیله نقلیه رسیده است. این یعنی نیو باید 57,057 خودرو دیگر را در طی دو ماه آینده به فروش برساند. با توجه به مسئله پیش آمده؛ احتمالاً نیو به اهداف خود نمی‌رسد. لازم به ذکر است که نیو در مارس و آوریل امسال هم با مشکل شیوع کرونا روبرو بود.

پیش از این، ولیام لی، پیش بینی می‌کرد که تعداد تحویل ماهانه ET5 تنها در ماه دسامبر از 10 هزار دستگاه بیشتر شود؛ اما کرونا جلوی این اتفاق را خواهد گرفت.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.