سانگ یانگ تورس EVX ؛ شاسی بلندی برقی از کره
بزودی! منتشر شده در ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۹
سانگ یانگ تورس EVX

سرانجام پس از مدت‌ها انتظار تصاویر رسمی سانگ یانگ تورس EVX منتشر شد. ظاهر این خودرو نسبت به نمونه احتراقی تفاوت چندانی ندارد.

به گزارش خودروم، در اوایل فوریه سال جاری میلادی، اولین تصاویر جاسوسی مرتبط به خودروی شاسی بلند و الکتریکی سانگ یانگ منتشر شد. اکنون این برند کره‌ای اولین تصاویر رسمی خود را از شاسی بلند برقی و آفرودی تورس EVX منتشر کرد. هنوز همه جزئیات این خودرو مشخص نیست. سانگ یانگ در نمایشگاه خودرو سئول 2023 اطلاعات بیشتری در رابطه با آن منتشر می‌کند.

سانگ یانگ تورس EVX

تورس الکتریکی شباهت زیادی به برادر احتراقی خود دارد. نسخه احتراقی در ژوئن وارد بازار شد. مشخصات ظاهری تقریباً بدون تغییر است. اما تفاوت‌های عمده‌ای در جلو وجود دارد. جلوپنجره نسخه برقی شیک‌تر به نظر می‌رسد. شش نقطه نورانی LED در وسط بین چراغ‌های LED در گوشه‌های قسمت بالایی است. تورس احتراقی در جلو به جای چراغ‌های LED مدل الکتریکی از انواع قدیمی استفاده می‌کند.

سانگ یانگ تورس EVX

در اقدامی که این روزها چندان در صنعت خودروسازی رایج نیست؛ فضای داخلی تورس الکتریکی با مدل احتراقی 1,5 لیتری توربو متفاوت است. صفحه نمایشی بزرگ ماند تبلت در وسط داشبورد قرار دارد. این کار طراحی فضای داخلی را به طور کلی شبیه به محصولات BMW می‌کند. کنسول میانی هم متفاوت است. به نظر صفحه نمایش دیگری برای کنترل سیستم HVAC وجود دارد. فعلاً امکان نمایش دیگر نقاط داشبورد نیست. اما دکمه‌های فیزیکی روی فرمان یکسان هستند.

مشخصات فنی

متاسفانه شانگ یانگ بزودی و رسماً نام خود را به KG Mobility تغییر می‌دهد. جزئیاتی در رابطه با این تغییر در سانگ یانگ تورس برقی مشاهده نمی‌شود. با این حال سانگ یانگ اکنون کراس اووی الکتریکی به شکل کوراندو e-Motion با یک موتور برقی 190 اسب بخاری بر روی محور جلو به فروش می‌رساند.

سانگ یانگ تورس EVX

این خودروی برقی از یک بسته باتری با ظرفیت 55,3 کیلووات ساعت استفاده می‌کند. شعاع پیمایش آن 340 کیلومتر است. با توجه به ظاهر خشن و ابعاد بزرگ‌تر سانگ یانگ تورس برقی باید شاهد ارتقا سخت افزای باشیم. ضمن اینکه احتمالاً نسخه تمام چرخ متحرک را شاهد خواهیم بود.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.