نفربر زرهی RG-41 را بشناسید
از اعماق آفریقا منتشر شده در ۲۹ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰
نفربر زرهی RG-41

در این متن شما را با نفربر زرهی رزمی RG-41 و قابلیت‌های آن آشنا خواهیم کرد.

به گزارش خودروم، نفربر زرهی RG-41 را باید یکی از جدیدترین محصولات صنایع نظامی BAE Systems آفریقای جنوبی دانست. این خودروی 8 چرخ متحرک حاصل تلاش یک سرمایه‌گذاری خصوصی بوده و توسعه آن از سال 2008 آغاز شد. این نفربر براساس نمونه‌های اولیه Land Systems OMC ساخته شده و سری RG پلتفرم یادشده شامل وسایل نقلیه‌ای می‌شود که در برابر انفجار مین مقاومت بالاتری دارند. نفربر زرهی یادشده یک خودروی نظامی مقرون به صرفه و مناسب برای انجام عملیات‌های مختلف است. به طور کلی مشتریان فراوانی از سرتاسر جهان برای خرید آن چراغ سبز نشان داده‌اند؛ اما تاکنون هیچ نسخه‌ای از آن فروخته نشده است.

نفربر زرهی RG-41

بدنه و سطح حفاظت

نفربر زرهی RG-41

طول، عرض و ارتفاع نفربر زرهی RG-41 به ترتیب 7,78، 2,84 و 2,36 متر اعلام شده و وزن آن با توجه به تجهیزات نصب شده بین 24 تا 30 تن است. این نفربر زرهی رزمی نسخه‌هایی با قابلیت حمل بار با ظرفیت 5 تا 11 تن دارد. بدنه این خودرو مانند سایر نفربرهای زهری بسیار منحصر به فرد بوده و زیر آن به شکل V است. این ویژگی مقاومت نفربر را در برابر انفجار مین افزایش می‌دهد. همچنین باید دانست که بدنه در قسمت زیرین از پنج بخش مدولار و به یکدیگر متصل ساخته شده و به هیمن خاطر قسمت زیرین بدنه را به راحتی می‌توان تعمیر کرد. در واقع بخش‌های آسیب دیده را می‌توان جدا نمود و با نمونه‌های جدید جایگزین کرد. علاوه بر این، در نفربر زرهی مزبور از سیستم تعلیق یکپارچه استفاده شده و سطح مقاومت مین آن مشابه با خودروهای نظامی با سطح امرپ یا MRAP است. البته مشتریان این خودرو می‌توان میزان سطح حفاظت و نواحی تحت پوشش را سفارش دهند؛ چون زره مدولار است و قابلیت ارتقاء به شکل میدانی را دارد.

سلاح و تجهیزات دفاعی نفربر زرهی RG-41

نفربر زرهی RG-41

روی نفربر RG-41 امکان نصب برجک‌های کالیبر سبک یا متوسط به همراه سلاح‌هایی برای شلیک مستقیم و غیر مستقیم وجود دارد. همچنین برجک‌های دارای سرنشین یا بدون سرنشین با قابلیت کنترل از راه دور را می‌توان روی این خودروی نظامی قرار داد. یکی از نمونه‌های اولیه این محصول نظامی به ایستگاه سلاح کنترلی از راه دور و مجهز به اسلحه 25 میلی متری M242 بوش مستر و مسلسل کواکسیال 7,62 میلی متر بود.

ظرفیت سرنشین

نفربر زرهی RG-41

خودروی نظامی RG-41 یازده سرنشین شامل فرمانده، راننده، توپچی و 8 سرباز پیاده نظام را حمل می‌کند. فرمانده از صندلی موجود در پشت سر راننده برای مدیریت خودرو استفاده کرده و سربازان نیز در پشت سر او قرار می‌گیرند. نیروها می‌تواند از طریق درب عقب یا دریچه‌های موجود بر روی سقف به خودرو وارد شده و یا از ان خارج شوند.

مشخصات فنی نفربر زرهی RG-41

نفربر زرهی RG-41

در نفربر RG-41 از موتور دیزلی توربوشارژ Deutz 2015TCD استفاده شده و در صورت سفارش خریدار امکان نصب موتوری قدرتمندتر و 560 اسب بخاری وجود دارد. موتور در جلو قرار گرفته و برای انتقال قدرت از گیربکس 5 سرعته اتوماتیک استفاده می‌کند. برخی از اجزاء فنی این نفربر با نمونه‌هایی از کامیون‌های تجاری یکسان بوده و به همین خاطر به آسانی می‌توان آن را تعمیر کرد. از سیستم تعلیق هیدروپنوماتیک استفاده شده و شرکت سازنده مدعی است که این خودرو به راحتی توان حرکت در سطوح ناهموار را دارد. فرمان محور عقب نیز یکی از آپشن‌های سفارشی این خودروی نظامی است. تمام لاستیک‌ها از نوع ران فلت بوده و نفربر می‌تواند مسافتی 100 کیلومتری را با حداکثر سرعت 50 کیلومتر در ساعت طی کرد. شعاع پیمایشی جاده‌های ناهوار 700 کیلومتر و مسیرهای صعب‌العبور 400 کیلومتر است انواع فرماندهی، آمبولانس، پشتیبانی، مهندسی و حمل کننده موشک ضد تانک از نفربر زرهی RG-41 وجود دارد.

مشخصات فنی نفربر زرهی RG-41 چیست؟

در نفربر RG-41 از موتور دیزلی توربوشارژ Deutz 2015TCD استفاده شده و در صورت سفارش خریدار امکان نصب موتوری قدرتمندتر و 560 اسب بخاری وجود دارد. موتور در جلو قرار گرفته و برای انتقال قدرت از گیربکس 5 سرعته اتوماتیک استفاده می‌کند.

سلاح‌های قابل نصب بر نفربر RG-41 چیست؟

روی نفربر RG-41 امکان نصب برجک‌های کالیبر سبک یا متوسط به همراه سلاح‌هایی برای شلیک مستقیم و غیر مستقیم وجود دارد. همچنین برجک‌های دارای سرنشین یا بدون سرنشین با قابلیت کنترل از راه دور را می‌توان روی این خودروی نظامی قرار داد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.