موبایل اختصاصی نیو در سال 2023 عرضه می شود
پا جای پای اپل گذاشتن! منتشر شده در ۰۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۷
نیو

رئیس و مدیرعامل خودروساز چینی نیو اعلام کرد که این شرکت در سال 2023 نخستین تلفن همراه اختصاصی خود را عرضه خواهد کرد.

به گزارش خودروم، ویلیام لی به عنوان رئیس و مدیرعامل نیو (NIO) اعلام کرد که این شرکت در سال 2023 نخستین موبایل اختصاصی خود را عرضه خواهد کرد. رئیس نیو درباره موبایل اختصاصی NIO گفت که پروژه تولید تلفن همراه این شرکت نسبتاً موفقیت آمیز بوده و از کاربران نیو خواست که تعویض تلفن همراه خود را تا سال آینده به تعویق بی‌اندازند. به گفته آقای لی، تیم‌های خودروساز چینی نیو موبایل اختصاصی خود را در شانگهای و شنژن توسعه داده و روی آن کار می‌کنند. همچنین او در جریان افتتاح یکی از جدیدترین مراکز عرضه محصولات NIO موسوم به خانه نیو گفت که این شرکت هیچ برنامه‌ای برای ساخت ون‌های چند منظوره یا MPV در سال جاری یا در آینده نزدیک ندارد.

نیو موبایل با نام NIO Mobile Technologies و سرمایه 100 میلیون دلاری تاسیس شد. نگاهی به داده‌های ثبت این شرکت نشان می‌دهد که محصولات الکترونیکی، دستگاه‌های پوشیدنی، دستگاه‌های ارتباطی و تلفن همراه تولید و به فروش خواهد رساند. این شرکت به طور کامل متعلق به NIO Nextev Limited است. پیش از این ولیام لی گفته بود که نباید آنها را با سایر غول‌های سازنده تلفن همراه و ارقام فروش آنها مقایسه کرد. او می‌گوید که توسعه یک موبایل کار سختی نیست؛ اما این شرکت امیدوار است که چیزی منحصر به فرد را طراحی کند. نیو به دنبال عرضه هر ساله مدل‌های جدیدی است و می‌خواهد تلفن همراه خود را به شکلی توسعه دهد که مانند اپل باشند و با خودروهای NIO ارتباط برقرار کنند.

در حال حاضر خودروهای نیو دارای سطح زیادی از فناوری‌های متنوع هستند؛ اما کاربران تلفن‌های همراه اپل قادر به استفاده از تمام ویژگی‌های نیو در خودروهای این شرکت نیستند؛ چون موبایل‌های اپل از فناوری mmW برخوردار بوده و این ویژگی با خودروهای NIO سازگار نیست. به گفته ویلیام لی موبایل نیو زیبا بوده و با رنگ‌های مختلف خود منعکس کننده طراحی خودروهای NIO است. انتظار می‌رود که این تلفن همراه با قیمتی در حدود یک هزار دلار عرضه شود.

در صورت عرضه موبایل NIO، احتمالاً وسیله جدید این کمپانی چینی به طور کامل جایگزین سیستم کنترل از راه دور خواهد شد و باید دارای ویژگی‌هایی باشد که در سایر تلفن‌های همراه هوشمند وجود ندارد. هنوز مشخص نیست که آیا موبایل نیو به همراه خودروهای این شرکت فروخته خواهد شد یا باید آن را جداگانه خریداری کرد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.