صدور مجوز اتحادیه اروپا برای خودروی چینی آیویز U6
فتح قاره سبز؛ بزودی! منتشر شده در ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۷

خودروی آیویز U6 موفق به دریافت گواهینامه WVTA اتحادیه اروپا شد و از حالا می‌تواند در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا به فروش رسیده و در جاده‌های قاره سبز تردد کند.

به گزارش خودروم، به تازگی شاسی‌بلند کوپه و کاملاً برقی آیویز یو 6 (AIWAYS U6) موفق به کسب تأییدیه WVTA اتحادیه اروپا شد و رسماً از امسال مقدمات حضور در بازار اروپا برای یک خودروی چینی دیگر فراهم شده است. دریافت این گواهی به معنی این است که آیویز U6 رسماً می‌تواند به 27 کشور عضو اتحادیه اروپا و کشورهای غیر عضو اتحادیه مانند نروژ، سوئیس و… که گواهینامه WVTA را به رسمیت می‌شناسند، صادر شده و از حق فروش بدون محدودیت برخوردار شود.

ژانگ یانگ، مدیرعامل آیویز در رابطه با کسب تأییدیه اتحادیه اروپا برای مدل U6 گفته است که این برند از زمان تأسیس خود متعهد بود که خودروهای الکتریکی هوشمند چینی را برای رقابت در بازار جهانی عرضه کند. آنها سه سال قبل، اولین مدل آیویز با کد U5 را عرضه کردند که موفق به ثبت رکورد جهانی گینس به خاطر بیش‌ترین مسافت طی شده با یک وسیله نقلیه الکتریکی شد و پس از آن مدل U5 اولین شاسی‌بلند کاملاً برقی چین شد که گواهینامه WVTA از اتحادیه اروپا را دریافت کرد.

پس از موفقیت مدل U5 درهای بازار اروپا با تمام سخت‌گیری‌ها و استانداردها آن به روی آیویز باز شد و این خودروساز نوظهور اقدام به تأسیس نمایندگی‌های فروش و شرکت‌هایی برای عرضه محصولات خود کرد و با قدرت محصول خود را به 15 کشور اروپایی صادر کرد و به یک نمونه واقعی برای سایر تولیدکنندگان چینی تبدیل شد. آیویز امسال هم روند رو به رشد خود را ادامه داده و مدل U6 را معرفی کرد. با کسب گواهینه مزبور، آیویز U6 از اواخر امسال وارد بازار اروپا شده و انتظار می‌رود که عرضه خودروی یادشده، روند جهانی شدن برند آیویز را تقویت کند.

دکتر الکساندر کلوز، معاون و مسئول تجارت خارجی برند آیویز، با اشاره به موفقیت U6 و دریافت گواهینامه WVTA، بسیار مشتاق ورود آن به بازار اروپا است. به گفته او آیویز U6 را باید مکمل U5 دانست و عمدتاً برای مصرف کنندگان جوان طراحی شده است. سبک کلی آن شیک، پویا و جذاب‌تر شده و کلوز معتقد است که عرضه آن مصرف کنندگان غیر چینی را به خرید و سفر با خودروهای کاملا الکتریکی ترغیب می‌کند.

اتحادیه اروپا یکی از بازارهای سخت گیر در رابطه با مقررات و مدیریت واردات و صادرات در جهان بوده و استاندارهای دقیق و سیستم نظارتی مطمئنی برای تضمین سازگاری محصول، کنترل کیفیت و بازیافت ضایعات خودرو دارد. گواهینامه WVTA شامل 43 آزمایش از جمله ایمنی خودرو، عملکرد فنی، حفاظت از محیط زیست، بُرد پیمایشی و… است و به عنوان یکی از طلایی‌ترین سیستم‌های صدور گواهینامه در جهان شناخته می‌شود.

به لطف پیشرفت فناوری و استفاده آیویز از هوش مصنوعی، مدل U6 به فرمان ضد باکتری با درجه BRP اتحادیه اروپا مجهز شده و به این ترتیب علاوه بر تضمین ایمنی کاربران در کابین و برخورداری آنها از کابینی راحت، سالم و سازگار با محیط زیست؛ کیفیت خودرو و خدمات جهانی خود را نشان می‌دهد.

آیویز از زمان تأسیس خود استانداردهای دقیق طراحی، ساخت، کیفیت و کنترل تولید خودروهای آلمانی را دنبال کرده و هدف آن ایجاد و ساخت محصولاتی مطابق با استانداردهای بین المللی است. کارخانه فوق هوشمند آن دارای استانداردهای Industry 4.0 بوده و در شانگریو واقع شده است. در این کارخانه آینده‌نگری، توجه به کاربردهای کلان و یک سیستم کنترل کیفیت با استانداردهای جهانی در تمام مراحل تولید مورد توجه قرار می‌گیرد و به همین دلیل با تولید کارآمد و دقیق محصولات، خودرویی مانند U6 قادر به کسب استانداردهای کیفیت خودروی اروپا و همتراز با فولکس واگن آلمان می‌شود.

در عین حال برند آیویز با شرکا و تأمین کنندگان برتر جهانی برای تکمیل یک بستر دیجیتالی توسعه محصول، زنجیره تأمین، تولید، بازاریابی و خدمات پس از فروش همکاری کرده و به طور موثر فرآیند تولید محصول و کیفیت تولید خود را تضمین می‌کند.

لازم به ذکر است که گروه TüV Rheinland به عنوان یک سازمان حرفه‌ای و شناخته شده به منظور آزمایش، بازرسی و صدور گواهینامه کیفی با برند آیویز همکاری می‌کند. TüV Rheinland بیش از 100 سال تجربه در زمینه بازرسی و صدور گواهینامه جهانی خودرو دارد و تمام زنجیره تأمین را پوشش داده و با ارائه خدمات حرفه‌ای خود به توسعه سالم صنعت خودروسازی چین کمک می‌کند.

TüV Rheinland در ابتدای تولید آیویز U6 وظیفه بازرسی و کنترل قطعات خودرو را انجام داده و آنها را از نظر عملکرد و کیفیت، مطابق با استانداردهای بین‌المللی کرده است.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.