بازگشت هوندا پرلود در سال 2028 با نسخه الکتریکی
حیات دوباره منتشر شده در ۱۶ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰
هوندا

شایعاتی درباره بازگشت دوباره هوندا پرلود با ارائه نسخه الکتریکی آن در سال 2028 منتشر شده است.

به گزارش خودروم، شایعاتی درباره تولید و عرضه هوندا پرلود در سال 2028 به عنوان یک خودروی الکتریکی منتشر شده است. نزدیک به دو دهه پیش، آخرین هوندا پرلود به تولید رسیده بود. کوپه‌ای اسپرت که تولید آن در سال 2001 متوقف شد و یکی از وسایل نقلیه هیجان انگیز موجود بر روی خطوط تولید این برند ژاپنی بود. حالا از آنجا که بحث بازگرداندن مدل‌های قدیمی در سال‌های گذشته بسیار مهم شده و محصولاتی مانند تویوتا سوپرا و آکورا اینتگرا به چرخه تولید بازگشتند؛ امید برای بازگشت پرلود زنده شده است.

با توجه به اینکه سیاست برقی‌سازی اکنون توسط خودروساز ژاپنی دنبال می‌شود؛ براساس شایعات اخیر، ژاپنی‌ها به دنبال معرفی جانشین الکتریکی مدل پرلود بوده و در سال 2028 آن را معرفی می‌کنند. در واقع این مدل قبلاً در نقشه راه هوندا در رابطه با خودروهای الکتریکی که در فروردین ماه به نمایش گذاشته شد؛ موجود بوده و می‌توان حضور آن را احساس کرد.

این شایعات از طریق وبسایت ژاپنی Best Car منتشر شد و این مجموعه ادعا دارد که دو خودروی الکتریکی موجود در نقشه راه هوندا، جانشینان الکتریکی پرلود و NSX هستند. مدت‌ها قبل نیز شایعاتی درباره عرضه آکورا NSX الکتریکی منتشر شده بود و حتی جان ایکدا، معاون و مدیر برند آکورا به این موضوع اشاره کرد.

با این حال هوندا رسماً اعلام می‌کند که دو خودروی اسپرت و الکتریکی جدید آنها شامل یک مدل خاص و یک مدل پرچمدار بوده و هر دو آنها در سطح جهانی عرضه می‌شوند. هوندا به غیر از نقشه راه برقی سازی خود، اطلاعات کمی در مورد برنامه‌های این مجموعه در دهه‌های آینده به اشتراک گذاشته است.

بازار آمریکای شمالی در سال 2024 میزبان دو خودروی الکتریکی سایز متوسط تا بزرگ خواهد بود که در حال حاضر با همکاری جنرال‌موتورز توسعه یافته و شامل هوندا پرولوگ و یک شاسی‌بلند الکتریکی جدید هستند. در چین هم سری خودروهای الکتریکی هوندا e:N تا سال 2027 شامل 10 مدل جدید می‌شوند. از سوی دیگر هوندا یک مدل mini-EV تجاری را تا اوایل سال 2024 وارد بازار ژاپن کرده و سپس انواع شخصی و شاسی لندهای الکتریکی مینی را عرضه می‌کند.

در نیمه دوم دهه 2020 شاهد عرضه خودروهای الکتریکی هوندا با قیمتی مقرون به صرفه خواهیم بود که با همکاری جنرال موتورز توسعه یافته‌اند. به طور کلی هوندا 30 مدل الکتریکی تا سال 2030 در سطح جهان معرفی کرده و تولید سالانه محصولات برقی آن به بیش از 2 میلیوندستگاه خواهد رسید.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.