گک آیون هایپر GT با ضریب درگ فوق ‌العاده معرفی شد
ضریب درگ 0,19 سی دی منتشر شده در ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰
گک آیون هایپر GT

در نمایشگاه خودروی گوانگژو 2022 از خودروی گک آیون GT به عنوان آیرودینامیک‌ترین خودروی جهان با شکستن رکورد مرسدس EQS رونمایی شد.

به گزارش خودروم، برند گک آیون با حضور در نمایشگاه خودروی گوانگژو 2022 از خودروی آیون هایپر GT رونمایی کرد. این خودرو براساس ورژن سوم پلتفرم AEP ساخته شده و یک کوپه سایز متوسط تمام الکتریکی است. آیون ادعا می‌کند که این خودرو با ضریب درگ 0,19 سی دی، کمترین ضریب مقاومت در بین سایر خودروهای تولیدی در سراسر جهان را دارد. پیش از این سدان مرسدس بنز EQS با ضریب دگر 0,20 سی دی این رکورد را در اختیار داشت.

بخش قابل توجهی از طراحی این خودرو که «Fengshengshuiqi» نام دارد؛ روی آیرودینامیک خودرو متمرکز شده و این موضوع را به خوبی می‌توان در نحوه طراحی ظاهری و تناسب خطوط منحصر به فرد آن دید. به گفته آیون این خودرو اولین اتومبیل جهان است که به جلوپنجره‌ای فعال با تیغه‌های کنترل کننده هوا مجهز مجهز شده و با رسیدن به سرعت بالا به طور خودکار باز می‌شود و به این ترتیب به کاهش مقاومت در برابر کشش و باد کمک خواهد کرد.

گک آیون هایپر GT

زمانی که سرعت به 80 کیلومتر در ساعت برسد؛ اسپویلر باد بالا رفته و جریان هوا را به طور موثری هدایت خواهد کرد و با عبور دادن هوا از اطراف خودرو، نیرویی رو به پایین ایجاد می‌شود که منجر به بهبود هندلینگ و فرمان پذیری خودرو در هنگام پیچیدن خواهد شد. آیون در این وسیله نقلیه از فناوری سنجش از راه دور مادون قرمز ماهواره‌ای Fengyun 3 با توان تشخیص اشکال زندگی نامطلوب مانند شن، مه و… استفاده کرده است.

گک آیون هایپر GT

آیون هایپر GT از نظر طراحی با الهام از یک قطره از فلز مایع ساخته شده و دارای دستگیره درهای مخفی، درهای گالووینگ و رینگ‌های 19 اینچی 6 پره است. این خودرو با سه یا یک لیدار و بسته به سفارش مشتری عرضه خواهد شد. حداکثر قدرت 335 اسب بخار بوده و گشتاور 434 نیوتن متر است. شتاب صفر تا 100 کیلومتر این خودرو 4,9 ثانیه اعلام شده است.

مشخصات فنی گک آیون هایپر GT چیست؟

حداکثر قدرت 335 اسب بخار بوده و گشتاور 434 نیوتن متر است. شتاب صفر تا 100 کیلومتر این خودرو 4,9 ثانیه اعلام شده است.

چرا گک آیون هایپر GT آیرودینامیک ترین خودروی جهان است؟

آیون ادعا می‌کند که این خودرو با ضریب درگ 0,19 سی دی، کمترین ضریب مقاومت در بین سایر خودروهای تولیدی در سراسر جهان را دارد. پیش از این سدان مرسدس بنز EQS با ضریب دگر 0,20 سی دی این رکورد را در اختیار داشت.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.