پیکاپ فوتون اتوماتیک رونمایی شد + مشخصات فنی
مجهز به گیربکس ZF منتشر شده در ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۰۰
مشخصات فنی پیکاپ فوتون اتوماتیک

نسخه اتوماتیک پیکاپ فوتون نیوفیس با گیربکس هشت سرعته ZF و موتوری با قدرت 235 اسب بخار توسط ایران خودرو رونمایی شد.

به گزارش خودروم، در مراسمی که با حضور مدیرعامل ایران خودرو دیزل و جمعی از معاونان و هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو برگزار شد؛ پیکاپ فوتون اتوماتیک رونمایی شد. نایب رییس هیات مدیره ایران خودرو دیزل در این مراسم بیان کرد: از 9 هزار و 173 دستگاه پیکاپ تولید شده در هشت ماهه ابتدای امسال در کشور سهم شرکت ایران خودرو دیزل ، 947 دستگاه است. 

پیکاپ فوتون اتوماتیک رونمایی شد

ایران خودرو دیزل از سال 1392 با کمک شرکت فوتون اولین پیکاپ بنزینی با استاندارد یورو چهار و پیکاپ دیزلی یورو چهار به علاوه دی پی اف را تولید کرد و در سال 97 پیکاپ بنزینی را به یورو پنج توسعه داد؛ در سال 1400 پیکاپ نیوفیس با ظاهر جدید تولید شد و در سال جاری نیز اولین خودروی پیکاپ با استاندارد یورو شش تولید و عرضه شد.

مشخصات فنی پیکاپ فوتون اتوماتیک

این خودرو دارای استاندارد یورو شش بوده و از تمامی استانداردهای 85 گانه برخوردار است. پیکاپ دارای گیربکس اتوماتیک هشت سرعته، موتور دوهزار سی سی مجهز به توربو شارژ، توان 235 اسب بخار، گشتاور 360 نیوتن متر و گیربکس ZF هشت سرعته و به صورت چرخ محرک در حالت‌های 4H، 4L، 2H  و اتوماتیک است. سیستم پایداری و ترمز  این خودرو موجب ارتقای امنیت آن شده است، پیکاپ فوتون اتوماتیک دارای سیستم‌های کنترل سرعت در سر پایینی، کنترل الکترونیکی پایداری، نگه‌دارنده خودرو در سربالایی و کنترل کشش است.

امکانات پیکاپ فوتون اتوماتیک

داشبورد با طرح جدید، قابلیت تعویض دنده در پشت فرمان، دوربین 360 درجه، سیستم هشدار برخورد از جلو، رادار تشخیص نقاط کور، کی‌لس، دی‌لایت که منطبق با استانداردهای 85 گانه است از دیگر مشخصات این محصول است.

این خودرو هم چنین از مانیتور 10.3 اینچی، شش ایربگ شامل دو ایربگ در جلو، دو ایربگ در عقب و دو ایربگ بر روی ستون‌ها، کروز کنترل، رینگ آلومینیومی 18 اینچی برخوردار است.

تولید بیشتر در ایران خودرو دیزل

از ابتدای سال گذشته، یک سالن تولید برای محصولات جدید ساخته شد تا به فاز صنعتی‌سازی و توسعه این محصولات کمک کرده و این قابلیت را داشته باشد که علاوه بر امکان تولید محصولات جدید، ظرفیت تولید برای محصولاتی نظیر کامیونت، کامیون و کشنده را هم داشته باشد. 

مساحت این سالن جدید که سالن تولیدات ویژه و تزیینات 2 نام دارد، دوهزار و 880 متر مربع بوده و قرار است پیش تولید محصولات جدید و تولیدات ویژه در آن صورت گیرد و در صورت تولید محصولات فعلی در این سالن، قابلیت تولید دوهزار دستگاه کامیون، هزار و 250 دستگاه کشنده، دوهزار و 500 دستگاه پیکاپ و پنج هزار دستگاه کامیونت به صورت مجزا را خواهیم داشت.

در دو سال گذشته 12 محصول جدید در شرکت ایران خودرو دیزل تولید شده است. ظرفیت ایران خودرو دیزل برای تولید تمامی محصولات 117 دستگاه به صورت روزانه و در یک شیفت است که شامل تولید 30 دستگاه کامیون، 20 دستگاه ون و پیکاپ، 32 دستگاه کشنده، پنج دستگاه اتوبوس و 30 دستگاه کامیونت می شود.

منبع: ایکوپرس

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.