نفربر زرهی فهد را بشناسید
از سرزمین فراعنه منتشر شده در ۰۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰
نفربر زرهی فهد / Fahd APC

در این متن شما را با نفربر زرهی فهد (Fahd APC) ساخته شده توسط تیسن هنشل آلمان(Thyssen-Henschel) برای ارتش مصر آشنا می‌کنیم.

به گزارش خودروم، نفربر زرهی فهد به دلیل احساس نیاز ارتش کشور مصر و برپایه TH 390 توسط پیمانکار صنعتی و دفاعی تیسن هنشل آلمان(Thyssen-Henschel) ساخته شد. نمونه‌های اولیه این نفربر زرهی ابتدا در آلمان تولید شد و سپس کارخانه‌های صنایع نظامی مصر وظیفه تولید آن را از سال 1985 برعهده گرفته و هم اکنون فهد(Fahd) به یکی از قدیمی‌ترین نفربرهای زرهی جهان تبدیل شده است.

نفربر زرهی فهد در تیپ امنیتی داخلی به کشورهایی مانند الجزایر، کویت، عمان و زئیر صادر شد و نمونه‌های تحویلی فهد به کویت در جریان تهاجم ارتش بعثی عراق به این کشور، به غنیمت گرفته شده بودند.

نفربر زرهی فهد / Fahd APC

این نفربر اساساً بدنه‌ای فولادی با ساختاری جعبه‌ای دارد و روی شاسی یک کامیون چهار چرخ متحرک مرسدس بنز 1117,32 قرار گرفته تا در صورت امکان توان بهره‌گیری از قطعات تجاری فراهم بوده و به سهولت بتوان فهد را تعمیر کرد.

نفربر زرهی فهد / Fahd APC

بدنه بزرگ این خودروی نظامی چند منظوره قابلیت‌های مختلفی دارد. در حال حاضر نسخه زرهی این خودرو توان حمل 10 سرنشین را دارد و نیروها باید از درب عقب وارد یا خارج شوند. مصر نمونه‌های پلیس، گارد ویژه امنیت داخلی و مین‌گذار این نفربر زرهی را ساخته و در نمونه مین‌گذار لوله‌های توزیع کننده‌ای در قسمت عقب بدنه نصب شده‌اند.

نفربر زرهی فهد / Fahd APC

نفربر زرهی فهد به دوربین‌های نظامی برای بکارگیری توسط سرشینان، تهویه مطبوع استاندارد و سیستم باد کردن تایر مرکزی برای عبور از شن، ماسه و سایر سطوح نرم مجهز شده است. روی سقف Fahd امکان نصب انواع و اقسام مختلف برجک‌های مسلح به مسلسل‌های 7,62 میلی‌متری  تا توپ 20 میلی متری وجود دارد.

نفربر زرهی فهد / Fahd APC

نمونه کامل این نفربر زرهی با برجکی کامل و تسلیحات خودروهای نظامی پیاده BMP-2 با نام فهد 30 برای اولین بار معرفی شد. فهد 30 به موشک‌انداز ضد تانک مجهز شد و قدرت آتش فهد در این نسخه به میزان قابل توجهی بهبود یافت. سایز نسخه‌ای فهد شامل خودروی فرماندهی، آمبولانس زرهی، وسیله نقلیه باری، وسیله نقلیه امنیت داخلی و موشک‌انداز تخصصی است.

فهد برای حرکت به موتور مردسدس OM 352A دیزل با قدرت 168 اسب‌بخار متکی است و حداکثر سرعت آن در جاده 90 کیلومتر در ساعت است. این خودروی نظامی با یکبار سوخت گیری قادر به پیمایش مسافتی 800 کیلومتری خواهد بود.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.