شرط شماره گذاری کامیون های وارداتی
منتشر شده در ۰۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰
کامیون وارداتی

در صورت نبود گواهی اسقاط به میزان کافی با پرداخت 5 درصد قیمت کامیون، شماره گذاری انجام می‌شود.

به گزارش خودروم و به نقل از ایرنا، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از ساز و کار اسقاط خودرو خبر داد که طبق آن در صورت نبود گواهی اسقاط به میزان کافی، با پرداخت ۵ درصد قیمت کامیون و کشنده وارداتی، این خودروها شماره‌گذاری می‌شوند.

مصطفی طاهری در توضیح نشست روز یکشنبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس که با حضور رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد به خبرنگاران گفت: لایحه دو فوریتی الحاق یک تبصره به ماده (۱۰) قانون ساماندهی صنعت خودرو درباره سازوکار اسقاط خودرو که ارجاعی از صحن علنی مجلس بود در نشست امروز بررسی شد.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس یازدهم افزود: براساس ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو، به ازای شماره‌گذاری ۴ خودروی تولیدی باید یک خودرو اسقاط شود. بر همین اساس در نشست امروز مقرر شد برای شماره‌گذاری خودروهای تولیدی در صورت نبود گواهی اسقاط به میزان کافی، ۱,۵ درصد از قیمت هر خودرو برای شماره گذاری پرداخت شود، این منابع صرف اسقاط با اولویت موتورسیکلت و حمل و نقل عمومی می‌شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس خاطرنشان کرد: در صورت نبود گواهی اسقاط به میزان کافی، با پرداخت ۵ درصد قیمت کامیون و کشنده وارداتی، شماره گذاری این خودروها انجام می‌شوند و منابع به دست آمده از این محل صرف نوسازی موتورسیکلت و حمل و نقل عمومی خواهد شد.

منبع: ایرنا

دسته بندی ها: تازه ها
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.