اولین کامیون الکتریکی معدن کاترپیلار معرفی شد
غول معدن منتشر شده در ۰۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۲۸
اولین کامیون الکتریکی معدن کاترپیلار

کاترپیلار نخستین کامیون معدن الکتریکی خود را با موفقیت آزمایش کرد. این کامیون 793 الکتریکی نام دارد.

به گزارش خودروم، هواداران استفاده از سوخت هیدروژن سعی می‌کنند که وسایل نقلیه الکتریکی و متصل به باتری را به عنوان یک اسباب بازی در نظر بگیرند و این گونه خودروها را به سختی می‌توانند به عنوان وسیله نقلیه شخصی مورد استفاده قرار دهند. آنها معتقد هستند که هیدروژن بهترین راه حل به عنوان انرژی جدید در بسیاری از مشاغل خواهد بود. کاترپیلار با این مواضع مخالفت کرده و برای پاسخ به هیدروژن دوستان، یک کامیون الکتریکی معدن با نام 793 الکتریکی (793 Electric) را رونمایی کرده است.

کاترپیلار که در کشور ما به نام کت هم شناخته می‌شود؛ یکی از پیشتازان صنعت خودروهای سنگین است. با این حال این شرکت هیچ کدام از تولیدات خود را مبتنی بر هیدروژن نساخته و فعلاً خبری از آنها نیست. در عوض کاترپیلار یک کامیون الکتریکی معدن را توسعه داده و باید گفت که این خودرو یک اسباب بازی نیست؛ بلکه کامیونی غول پیکر برای استفاده در معدن با کد 793 است. این اقدام برخلاف باور عمومی مبنی بر استفاده از هیدروژن در ماشین آلات سنگین آینده است. در هر حال 793 الکتریکی یک نمونه اولیه است و مجموعه‌ای از تجهیزات تمام الکتریکی از جمله امکانات خودروهای خودران را دارد.

اولین کامیون الکتریکی معدن کاترپیلار

کاترپیلار نمونه اولیه 793 الکتریکی را در آریزونا به نمایش گذاشت. این شرکت در مکانی به نام گرین ولی که به این منظور آماده شده است؛ امکان آزمایش کامیون‌های خود را با پیمایش 7 کیلومتر مسافت فراهم می‌کند. در طول آزمایش، کامیون معدن 793 الکتریکی با مواد معدنی بارگیری شد و مانند یک کامیون سنگین عادی عملیات حمل و تخلیه را انجام داد.

اولین کامیون الکتریکی معدن کاترپیلار

حداکثر سرعت کامیون الکتریکی معدن کاترپیلار به 60 کیلومتر در ساعت رسید. همچنین این کامیون مسافتی یک کیلومتری با شیب 10 درجه را با سرعت 12 کیلومتر به سمت بالا حرکت کرد و سپس به پایین رفت و در عین حین، انرژی از دست رفته خود را باز گرداند. پس از اتمام این فرایند، کامیون به اندازه کافی انرژی مورد نیاز در باتری‌ها را ذخیره کرده بود؛ هر چند که میزان مصرف انرژی آن اعلام نشد.

اولین کامیون الکتریکی معدن کاترپیلار

کاترپیلار به سرعت در حال گسترش فعالیت‌های خود برای پوشش تولید انرژی پایدار با هیدروژن و خورشید به عنوان منابع اصلی است. این انرژی‌ها در آینده نزدیک موجب ساخت کامیون‌ها، مته‌ها، لودرها، بولدوزرها و… الکتریکی می‌شوند. کاترپیلار معدنی شبیه‌سازی شده از آینده را نیز نمایش داد تا نشان می‌دهد که چگونه تاسیسات معدنی آینده، بدون آلایندگی و پایدارتر عمل می‌کنند.

دسته بندی ها: تازه ها تیتر یک
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.