آیتو M5 برقی با رنگ و نامی جدید رونمایی شد!
منتشر شده در ۰۳ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۴۷

برند آیتو شاسیبلند سایز متوسط M5 برقی را با نام ونجی EV  M5 و به همراه رنگی به نام Warm Nebula یا سحابی داغ عرضه کرد.

به گزارش خودروم، براساس تصاویر منتشر شده؛ نام خودروی جدید آیتو، ونجی M5e یا ونجی M5 EV است. این اولین شاسی‌بلند الکتریکی کاملاً برقی آیتو بوده که براساس پلتفرم و نسخه هیبریدی آیتو M5 ساخته شده است. در عین حال باید توجه داشت که به طور رسمی این خودرو در سه ماه سوم سال 2022 رونمایی شده و احتمالاً از ماه سپتامبر در بازار چین به فروش خواهد رسید.

از نظر ظاهری، نمای جلو شمایل جدیدی دارد و آن را نسبت به نسخه هیبریدی ونجی یا آیتو M5 متمایزتر می‌کند. به طور کلی ونجی M5e از جلو پنجره ای بسته معروف به دماغه کوسه استفاده می‌کند. همچنین در جلو کانال‌هایی برای عبور هوا در دو طرف وجود داشته و هوا را به انتهای خودرو می‌رسانند.

این خودرو به شکل استاندارد از رینگ‌های 19 اینچی استفاده می‌کند؛ اما امکان سفارش رینگ‌های 20 اینچی با قابلیت کاهش ضریب درگ وجود دارد. شکل خودرو در قسمت عقب نسبت به نمونه هیبریدی آیتو M5 تغییری نداشته و همچون گذشته از چراغ‌های متصل با گرافیک مشکی رنگ استفاده شده است.

از نظر ابعاد وینجی یا آیتو M5e دارای طو.ل، عرض و ارتفاع 4785، 1930 و 1620 میلی‌متر بوده و فاصله بین دو محور آن 2880 میلی‌متر است. از نظر قدرت براساس گزارش وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، انتظار می‌رود که M5e یک نسخه دو موتوره در بازار داشته باشد. حداکثر قدرت موتورهای الکتریکی این خودرو در جلو و عقب به ترتیب 221 و 268 اسب بخار است. در این خودرو از باتری‌های لیتیوم‌یون استفاده خواهد شد؛ اما درباره باتری‌ها هنوز اطلاعات تکمیلی منتشر نشده و باید منتظر بود.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.