تاتا تیاگو برقی، مقرون به صرفه هندی
فقط 300 میلیون تومان! منتشر شده در ۰۹ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۰
تاتا تیاگو برقی / Tata Tiago EV

تاتا تیاگو برقی به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین خودروهای الکتریکی جهان با قدرت 74 اسب بخار و قیمت تقریبی 300 میلیون تومان معرفی شد.

به گزارش خودروم، تاتا همیشه ارزان‌ترین خودروهای جدید بازار را عرضه می‌کند و اکنون این خودروساز هندی با معرفی یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین خودروهای برقی جهان به سنت دیرینه خود پایبند است. این خودروساز اکنون تیاگو برقی (Tata Tiago EV) را به طور خاص برای عرضه در بازار هند معرفی کرده و آن را با قیمت 10 هزار دلار معادل با چیزی به ارزش تقریبی 300 میلیون تومان به فروش می‌رساند.

تاتا تیاگو برقی / Tata Tiago EV

تاتا تیاگو برقی، هاچبکی کوچک و بدون انتشار گازهای آلاینده بوده و دو بسته باتری مختلف برای آن در نظر گرفته شده است. نسخه پایه XE نام دارد و باتری‌های آن با ظرفیت 19,2 کیلووات ساعت به لطف پیشرانه بهینه و وزن کم خودرو، امکان پیمایش مسافتی معادل با 250 کیلوکتر با یک بار شارژ را براساس استاندارد MIDC هند فراهم می‌کند.

تاتا تیاگو برقی / Tata Tiago EV

مشتریان در صورت تمایل و نیاز به پیمایش مسافت بیشتر می‌توانند باتری‌های بزرگتری نیز سفارش داده و نسخه‌های XT، XZ پلاس و XZ پلاس تاچ LUX را با باتری های استاندارد 24 کیلووات ساعتی خریداری کنند. در صورت استفاده از باتری یادشده می‌توان 315 کیلومتر را طی کرد.

تاتا تیاگو برقی / Tata Tiago EV

باید توجه داشت که نسخه‌های XZ پلاس و XZ پلاس تاچ LUX از شارژ داخلی  3,3 یا 7,2 کیلوواتی AC پشتیبانی می‌کنند. تاتا فعلا اطلاعاتی در مورد امکان شارژ سریع تیاگو برقی منتشر نکرده؛ اما میگوید که این خودرو با 30 دقیقه شارژ میتواند 110 کیلومتر را طی کند.

تاتا تیاگو برقی / Tata Tiago EV

میزان مسافت پیمایش شده با یک بار شارژ با توجه به اندازه باتریها، به لطف موتور الکتریکی سنکرون مغناطیسی دائمی کوچک روی چرخ‌های جلو امکان‌پذیر شده است. حداکثر قدرت 74 اسب بخار بوده و بیشینه گشتاور 114 نیوتن‌متر است. هیچ اطلاعاتی در رابطه با شتاب صفر تا 100 این خودرو وجود ندارد؛ اما تاتا می‌گوید که تیاگو برقی در کمتر از 6 ثانیه به سرعت 60 کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

فروش تاتا تیاگو برقی از 10 اکتبر آغاز شده و مشتریان برای خرید آن باید بین 10 هزار دلار تا 10,370 دلار پرداخت کنند. البته قیمت نسخه  XZ پلاس تاچ LUX تقریباً معادل با 14,500 دلار است.

دسته بندی ها: تازه ها تیتر یک
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.