کاهش قیمت خودرو با افزایش تولید توسط خودروسازان
منتشر شده در ۱۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۵۱
نمایشگاه خودرو

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: زمانی قیمت خودرو در بازار متعادل می‌شود که ماهانه ۱۳۰ هزار و سالانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو تولید شود.

به گزارش خودروم و به نقل از صدا و سیما، آقای سعید موتمنی افزود: پژو ۲۰۶ تیپ ۲ بیشترین تقاضا را در بازار خودرو دارد چرا که اختلاف قیمت آن از کارخانه تا حاشیه بازار زیاد بوده و اکنون به بیش از ۱۵۰ میلیون تومان رسیده است. اگر نیاز بازار تامین می‌شد و خودروسازان عرضه کافی داشتند، این اختلاف قیمت پیش نمی‌آمد.
آمار تولید ماهانه خودروسازان در اردیبهشت ۱۴۰۱ چنین نشان می‌دهد که ایران خودرو، بیش از ۴۰ هزار دستگاه از انواع خودرو‌های خانواده پژو، سمند، دنا، رانا، هایما و تارا و سایپا بیش از ۲۶.۳ هزار دستگاه از انواع خودرو‌های خانواده X۲۰۰، شاهین و وانت را به تولید رسانده است.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در ادامه با اشاره به قیمت خودرو در بازار گفت: با وجود افزایش قیمت ارز‏‌,، اما قیمت خودرو در ۲ تا ۳ هفته گذشته افزایشی نبوده و بعد چند ماه شاهد ثبات در این بازار هستیم‎؛ این روز‌ها بازار خودرو منتظر نهایی شدن طرح واردات خودرو است.
این مقام مسئول اضافه کرد: در صورتی اختلاف قیمت خودرو در کارخانه و حاشیه بازار کم می‌شود که در ماه ۱۳۰ هزار خودرو فاکتور شود که این موضوع همت خودروسازان را می‌طلبد که این میزان را تولید و روانه بازار کنند.
آقای احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودورسازان نیز در خصوص تولید خودرو ناقص و عرضه ناکافی خودرو توسط خودروسازان گفت: خودروسازان بزرگ روی موضوع تکمیل‌کاری و جلوگیری از ورود خودرو‌های ناقص به کف پارکینگ‌ها تمرکز کرده‌اند، با این حال مطابق برنامه‌ای که ارائه داده‌اند تولید روند صعودی به خود خواهد گرفت.
وی با تاکید بر اینکه خودروسازان دیگر خودرو ناقص تولید نخواهند کرد، افزود: این موضوع پس از استقرار مدیران جدید در ایران‌خودرو و سایپا با ایده‌های جدید عملیاتی و اجرایی شده است.
نعمت بخش همچنین از تلاش خودروسازان برای تامین قطعات مورد نیاز از راه‌های مختلف حتی با هزینه‌های بیشتر خبر داد و گفت: هرچند مشکل جهانی ریز تراشه‌ها (چیپست‌ها) همچنان به قوت خود باقی است، اما با تلاش خودروسازان، این قطعات نیز تامین شده است و می‌توانیم شاهد تولید خودرو‌ها به صورت کامل باشیم.

منبع: صدا و سیما

دسته بندی ها: تازه ها
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.