لغو پیش فروش خودروهای داخلی در هفته جاری
منتشر شده در ۰۷ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۹
خودرو

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از لغو پیش فروش خودروسازان داخلی در طی هفته جاری خبر داد.

به گزارش خودروم، امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در برنامه رویداد رادیو گفتگو اظهار داشت: برنامه‌های فروش خودرسازان بزرگ دولتی که قرار بود این هفته فروش بدون قرعه کشی داشته باشند لغو و قرار شد که هفته آینده تمام خودرو سازان در سامانه یکپارچه فروش داشته باشند.

به گفته او این طرح از بزرگترین برنامه‌های فروش خودرو است. همه خودروسازان محصولات خود را با به صورت یک پارچه در یک سامانه عرضه می‌کنند.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌گوید در صورتی که تقاضا برابر عرضه خودرو زیاد باشد، خودرو بدون قرعه کشی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و در صورتی تقاضا بیشتر از عرضه باشد، متقاضیان در لیست انتظار قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: جزئیات این طرح عرضه گسترده خودرو به صورت یکپارچه چهار شنبه طی اطلاعیه‌ای به اطلاع عموم می‌رسد.

وی همچنین در ارتباط با عرضه خودرو در بورس کالا اظهار داشت: علاوه بر خودرو‌های چینی قرار است که خودرو‌هایی از دیگر کشور‌ها مانند کره جنوبی در بورس کالا عرضه داشته باشیم، اما میزان آن‌ها کم است.

قالیباف گفت: با توجه به اینکه از ابتدا برنامه فروش خودرو‌های اقتصادی در بورس کالا مطرح بود عمده خودرو‌های عرضه شده در بورس کالا نیز چینی و زیر هزار دلار هستند، اما اینکه اکنون قیمت بالایی به تومان دارند، وزارت صنعت مقصر نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم

دسته بندی ها: تازه ها
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.