اتوبوس های چینی جام جهانی قطر برای حمل و نقل سبز
جام جهانی بدون آلایندگی منتشر شده در ۰۶ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵
اتوبوس های چینی جام جهانی قطر

یوتانگ با 888 اتوبوس الکتریکی وظیفه ارائه حمل و نقل سبز به هواداران فوتبال در جام جهانی قطر 2022 را بر عهده دارد.

به گزارش خودروم، جام جهانی فوتبال 2022 در حال برگزاری بوده و بیش از 1 میلیون هوادار فوتبال از سراسر جهان به قطر سفر کرده‌اند. آنها عاشق ستاره‌ها و هوادار تیم مورد علافه خود بوده و با شور و شوق فراوان خود ارزش‌های محبوب‌ترین ورزش جهان را نشان می‌دهد. در این بین تیم ملی فوتبال چین نتوانست در جام جهانی قطر حضور یابد؛ ولی تعداد زیادی از شرکت‌های چینی در زمینه ساخت ورزشگاه یا تامین آب و… تلاش کرده تا این مسابقات به بهترین شکل در منطقه خاورمیانه و به میزبان قطر برگزار شود. در این میان یوتانگ نیز با اتوبوس‌های چینی جام جهانی قطر برای حمل و نقل سبز تلاش می‌کند.

این خودروساز چینی بیش از 1500 اتوبوس پیشرفته خود را در خیبان‌های قطر به کار انداخته است. از این تعداد 888 دستگاه از اتوبوس‌های یوتانگ، الکتریکی بوده و خدمات حمل و نقل را به هزاران نفر از مقامات، خبرنگاران و هواداران کشورهای گوناگون ارائه می‌دهند. این اتوبوس‌ها با یک بار شارژ مسافتی بیشتر از 200 کیلومتر را طی کرده و یک چهارم اتوبوس‌های در حال تردد در کشور قطر را در زمان برگزاری جام جهانی 2022 تشکیل می‌دهد.

اتوبوس های چینی جام جهانی قطر

معاون مدیرعامل یوتانگ گفته است که تردد 888 اتوبوس الکتریکی این شرکت باا هدف کاهش آلایندگی‌ها در زمان برگزاری بزرگترین رویداد فوتبالی جهان بوده و قطر با این اقدام خود تجربه سفری سبز و بی‌سابقه را برای هواداران فوتبال به ارمغان خواهد آورد. یوتانگ تیمی متشکل از 126 نفر را برای نگهداری، تامین قطعات یدکی و عیب یابی اتوبوس‌های خود در قطر مستقر کرده و آموزش‌هایی ویژه را در مورد تعمیر و نگهداری سریع اتوبوس‌های الکتریکی به 2 هزار راننده ارائه کرده است. یوتانگ نبود خرابی اتوبوس‌ها و شکایت نکردن هواداران فوتبال از این خودروها را تضمین کرده است.

ناوگان یوتانگ برای اولین بار با استفاده از انرژی الکتریکی و در یک رویداد ورزشی بزرگ و جهانی حرکت می‌کنند. مقامات قطر متعهد شده بودند که در جریان برگزاری بازی‌ها مقدار گازهای آلاینده را کنترل کنند و به همین خاطر هم 25 درصد از ناوگان اتوبوس‌های عمومی فعال در جام جهانی، الکتریکی بوده و با این کار از میزان آلودگی هوا کاسته خواهد شد. در واقع هدف قطر جبران انتشار گازهای گلخانه‌ای اضافی و پیش بُرد اهداف ضد آلاینده در این کشور است. این اهداف بخشی از چشم‌انداز قطر برای توسعه و ارائه سطح بالایی از استانداردهای زندگی تا سال 2030 است.  به همین خاطر هم یوتانگ در حال ساخت یک کارگاه اوراق برای تسهیل فرایند مسجل شدن اهداف قطر بوده و در نوامبر 2023 آن را به بهره‌برداری می‌رساند.

علاوه بر قطر، شرکت یوتانگ اتوبوس‌های الکتریکی خود را به چندین کشور جهان از جمله فرانسه، بریتانیا و نروژ صادر کرده است؛ زیرا جهان به سمت حمل و نقل بدون آلایندگی حرکت می‌کند. این خودروساز از جمله شرکت‌هایی است که در رویدادهای جهانی توجه مخاطبین خود را جلب می‌کند. وولینگ نیز مانند یوتانگ بوده و با 300 خودروی الکتریکی وولینگ ایر در اجلاس سران گروه 20 خدمات رسانی کرده است. از دیگر خودروهای مورد استفاده در این اجلاس باید به محصولات هیوندای و تویوتا اشاره کرد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.