اکسپنگ ناوگانی از تاکسی‌های خودران خواهد ساخت
منتشر شده در ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳
Xpeng-G3/اکسپنگ جی 3

شیائوپنگ فاصله کمی تا تحقق وعده خود برای راه‌اندازی ناوگانی از تاکسی‌های خودران دارد و حالا سه برند اختصاصی برای کسب و کار جدید خود به ثبت رسانده است.

به گزارش خودروم، کمپانی اکسپنگ چین به تازگی نام‌های تجاری مختلفی مانند اکسپنگ ژیاکسینگ(Xpeng Zhixing) را به ثبت رسانده و به نظر می‌رسد که در آینده‌ای نه چندان دور ناوگانی از تاکسی‌های خودران را معرفی می‌کند.

اخیراً کمپانی شیائوپنگ موتورز به عنوان مالک برند اکسپنگ، تعدادی برند تجاری به نام‌های اکسپنگ روبوتاکسی(XPENG ROBOTAXI)، اکسپنگ ژیاکسینگ(Xpeng Zhixing) و اکسپنگ ژیاهانگ(Xpeng Zhihang) را به ثبت رسانه است. فهمیدن معنای تحت‌اللفظی لغات مزبور چندان کار سختی نیست و مشخصاً به کسب و کار جدید اکسپنگ و معرفی ناوگانی از تاکسی‌های خودران اختصاص دارد. پیش از این هی شیائوپنگ(He Xiaopeng) به عنوان موسسه و مدیر اکسپنگ خبر از راه‌اندازی سرویس تاکسی‌های خودران تا پایان سال جاری میلادی داده بود.

برندهای یادشده از نظر طبقه‌بندی جزء علائم تجاری بین‌المللی هستند و به ابزار حمل و نقل، تحقیق، توسعه و سایر امور مرتبط به آن اختصاص دارند. بنابراین می‌توان به خوبی مشاهده کرد که شیائوپنگ فاصله کمی تا تحقق وعده خود برای راه‌اندازی ناوگانی از تاکسی‌های خودران دارد.

پیش از این هی شیائوپنگ گفته بود که این خودروساز چینی تجارت جدید خود را از نیمه دوم سال 2022 آغاز کرده و ابتدا سرویس خودران خود را در شهر گوانگژو آزمایش خواهد کرد. لازم به ذکر است که چند ماه پیش شیائوپنگ یک شریک تجاری در زمینه حمل و نقل پیدا کرد و براساس قرارداد میان آنها، ناوگانی از خودروهای اکسپنگ برای حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم اکنون محصولات این شرکت در هفت شهر چین برای امور مرتبط به حمل و نقل بکار گرفته می‌شوند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.