تردد 800 هزار خودرو ساخت چین تا سال 2025 در اروپا
نتایج یک تحقیق منتشر شده در ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰
چین و اروپا

نتایج تحقیقات موسسه مالی و مشاوره بین‌المللی پرایس ‌واترهاوس‌ کوپرز(PWC) نشان می‌دهد که تا سال 2025 بیش از 800 هزار خودرو ساخت چین در اروپا تردد می‌کنند.

به گزارش خودروم، براساس نتایج تحقیقات موسسه مالی و مشاوره بین‌المللی پرایس ‌واترهاوس‌ کوپرز(PWC) تا سال 2025 مجموع فروش خودروهای ساخت چین در اروپا، احتمالاً به بیش از 800 هزار وسیله نقلیه خواهد رسید. تا آن زمان، در رابطه با وسایل نقلیه الکتریکی و با توجه به مازاد تجاری بیش از 221 هزار خودرو، احتمالاً اروپا به یکی از واردکنندگان اصلی خودروهای الکتریکی تبدیل می‌شود.

این تحقیقات نشان داد که در سه ماهه سوم سال جاری، حدود 1,5 میلیون خودروی کاملاً الکتریکی در سطح جهان فروخته شده است. این رقم نسبت به سال گذشته 94 درصد رشد دارد و این افزایش عمدتاً مدعیون چینی‌ها است. زیرا 73 درصد از مجموع تمام خودروهای الکتریکی فروخته شده در سه ماهه سوم سال 2022 در چین به فروش رسیده‌اند.

این میزان در مدت زمان مشابه سال قبل تنها 20 درصد بود. افزایش سهم بازار خودروهای الکتریکی در چین، برندهای خودروسازی اروپایی را مجبور کرده که خودروهای الکتریکی بیشتری در چین به تولید برسانند.

پرایس ‌واترهاوس‌ کوپرز احتمال می‌دهد که احتمالاً حدود 200 هزار وسیله نقلیه با برند چینی در اروپا فروخته شده و از این تعداد 90 هزار خودروی کاملاً الکتریکی، 40 هزار خودروی پلاگین هیبریدی و باقی مانده آنها شامل خودروهایی با پیشرانه معمولی هستند. در عین حال برندهای اروپایی حدود 100 هزار خودروی الکتریکی در کارخانه‌های چینی خود تولید کرده و به اروپا صادر می‌کنند. بنابراین تا سال 2025 حجم فروش خودروهای ساخت چین در اروپا به بیش از 800 هزار دستگاه می‌رسد. البته تمام خودروهای ساخت چین، شامل برندهای چینی‌ نبوده و 333 هزار دستگاه از آنها به خودروسازانی مانند تسلا، بی ام و و گروه رنو تعلق دارند.

از جمله خودروهای صادراتی چین به اروپا شامل تسلا مدل 3، بی ام و iX3 و داچیا اسپرینگ هستند. تا سال 2030 نیز برندهای چین بین 3,8 تا 7,9 درصد از حجم بازار خودروهای الکتریکی اروپا را به دست می‌آورند.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.