تویوتا bZ3، دومین عضو خانواده bZ معرفی شد
محصول مشترک چین و ژاپن منتشر شده در ۰۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۶
تویوتا bZ3 / بی زد 3

تویوتا bZ3 رسماً به عنوان دومین عضو از خانواده bZ معرفی شد. این خودرو محصول مشترک فاو و تویوتا بوده و بزودی وارد بازار چین خواهد شد.

به گزارش خودروم، تویوتا bZ3 رسماً به عنوان دومین مدل از خانواده جدید خودروهای الکتریکی برند جدید تویوتا معرفی شد. این خودروی برقی ابتدا با همکاری بی وای دی، فاو و تویوتا در بازار چین عرضه می‌شود.

در جلوی bZ3 و به خصوص روی کاپوت، خطوط فراوانی را شاهد هستیم و هنوز چراغ‌های متصل این قسمت شبیه به bZ4X هستند. تویوتا برای طراحی این بخش از کوسه‌های سرچکشی الهام گرفته و این سبک از طراحی برای همه مدل‌های خانواده bZ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سدان دارای قوس سقفی با شیبی ملایم بوده و این بخش با خطوط منتهی به گلگیر عقب تضاد دارد. ضریب درگ این خودرو 0,218 اعلام شده است.

تویوتا  bZ3 / بی زد 3

در داخل کابین تویوتا bZ3 از زبان طراحی خاصی که تویوتا به آن جزیره دیجیتالی می‌گوید؛ استفاده شده و ما یک صفحه نمایش اطلاعات و سرگرمی بزرگ و پنل ابزاری دیجیتالی را پشت فرمان این خودرو می‌بینیم.

تویوتا  bZ3 / بی زد 3

سیستم اطلاعاتی این محصول توان کنترل سیستم تهویه، سیستم صدا و حتی باز کردن درب صندوق عقب را فراهم خواهد کرد. یک غربیلک مشکی رنگ هم روی کنسول میانی قرار داشته و با آن می‌توان تنظیمات رانندگی را انجام داد. راننده مشخصات و اطلاعات خودرو به وسیله صفحه کیلومتر دیجیتالی کنترل خواهد کرد.

مشخصات فنی

تویوتا bZ3 به سبک خودروهای سبک چینی بُرد پیمایشی 600 کیلومتری دارد. بی وای دی باتری لیتیوم آهن فسفات این مدل را تامین کرده و ما هنوز از ظرفیت آن اطلاع نداریم؛ اما ظاهرا این شرکت تضمین می‌کند که با گذشت 10 سال حدود 90 درصد ظرفیت اصلی باتری حفظ خواهد شد. سیستم خنک کننده باتری و سامانه کنترل و نظارت بر ایمنی از جمله عناصر جدید این خودروی الکتریکی هستند.

تویوتا  bZ3 / بی زد 3

تویوتا مشخصات پیشرانه bZ3 را اعلام نکرده، اما براساس اطلاعات وزارت صنعت و فناوری چین، گزینه‌های 178 و 238 اسب بخاری وجود دارند و حداکثر سرعت نیز 160 کیلومتر خواهد بود.

تولید bZ3 و برنامه‌های تویوتا

فاو تویوتا مدل bZ3 را در چین تولید کرده و این خودرو را در نمایندگی‌های خود به فروش می‌رساند. براساس گزارشی که در سپتامبر 2022 منتشر شد؛ تویوتا احتمالا از اوایل سال 2024 این سدان الکتریکی را در اروپا به فروش می‌رساند. هنوز اطلاعاتی در مورد عرضه این خودرو در بازار آمریکا منتشر نشده است.

تویوتا  bZ3 / بی زد 3

تویوتا به دنبال خلق یک خانواده کامل از مدل‌های bZ است. این کمپانی براساس برنامه‌ریزی‌های خود حداقل شش خودروی برقی براساس پلتفرم e-TNGA خواهد ساخت و استراتژی آن معرفی خوروهای کامپکت، کراس‌اوور متوسط، سدان متوسط، مینی ون، شاسی‌بلند متوسط و بزرگ است.

مشخصات فنی

تویوتا مشخصات پیشرانه bZ3 را اعلام نکرده، اما براساس اطلاعات وزارت صنعت و فناوری چین، گزینه‌های 178 و 238 اسب بخاری وجود دارند و حداکثر سرعت نیز 160 کیلومتر خواهد بود.

برنامه تولید

فاو تویوتا مدل bZ3 را در چین تولید کرده و این خودرو را در نمایندگی‌های خود به فروش می‌رساند. براساس گزارشی که در سپتامبر 2022 منتشر شد؛ تویوتا احتمالا از اوایل سال 2024 این سدان الکتریکی را در اروپا به فروش می‌رساند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.