بازگشت دکمه‌های معمولی به فرمان خودروهای فولکس واگن
تکنولوژی همیشه هم خوب نیست! منتشر شده در ۰۲ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰
دکمه‌های روی فرمان

انتقاد مشتریان فولکس واگن نسبت به استفاده از دکمه‌های لمسی روی فرمان، سبب شد که این شرکت دوباره به فکر بکارگیری دکمه های قدیمی بی‌افتد.

به گزارش خودروم، بکارگیری فناروی‌های جدید بسیار عالی است؛ اما چرا باید چیزهایی که سال‌ها به خوبی کارکرده‌اند را تغییر داد؟ شاید شرکت‌ها این کار را برای افزودن نکته‌ای مثبت به بیانیه مطبوعاتی و ذکر یک ویژگی جدید انجام دهند تا این گونه از زیر فشارسهمگین انتقادات خارج شوند. این رویکرد در صنعت خودروسازی، گاهی نتیجه معکوس خواهد داد و در جدیدترین مورد آن هم فولکس واگن به خاطر نصب دکمه‌های لمسی روی فرمان آخرین محصولات خود به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و حالا بازگشت دکمه‌های معمولی به فرمان خودروهای فولکس واگن تقریباً قطعی شده است!

غول خودروسازی آلمان به مشتریان ناراضی خود قول داده است که از دکمه‌های معمولی و فیزیکی استفاده کرده و مشکل آنها را بر طرف کند. رئیس برند اصلی فولکس واگن در لینکدین اعلام کرد که به انتقادات مشتریان توجه کرده و آنها بزودی از کلیدهای لمسی روی فرمان خلاص خواهند شد.

رئیس فولکس می گوید: «ما در حال آماده‌سازی نمونه کارها و طراحی محصولات خود در آینده هستیم و به فکر ایجاد تجربه‌ای تازه و در عین حال ساده در وسایل نقلیه خود خواهیم بود. به عنوان مثال ما در حال بازگرداندن دکمه‌های معمولی فرمان هستیم! این چیزی است که مشتریان فولکس واگن می‌خواهند.»

گلف فیس لیفت 2023 اولین خودرویی است که از پنل‌های لمسی روی فرمان خلاص می‌شود. در پایان ماه گذشته، یک نمونه اولیه از خودروی مزبور با صفحه نمایش لمسی بسیار بزرگی برای هدایت سیستم اطلاعات و سرگرمی دیده شد؛ اما خبری از دکمه‌های لمسی روی فرمان نبود و به جای آنها از نمونه‌های فیزیکی استفاده می‌شود. بسیاری از مالکان معتقدند که افزودن دکمه‌های فیزیکی تنها نیمی از مشکلات کابین خودرو را حل می‌کند.

دکمه‌های لمسی در سرتاسر کنسول مرکزی دیده شده و گلف فقط از یک غربیلک برای تنظیم دما برخودار است. اما غربیلک به عنوان تنها عنصر قدیمی این خودرو آتش درونی منتقدین را خاموش نمرده و متاسفانه هنوز هم در نسخه اصلاح شده آن را می‌بینیم. بنابراین بازگشت دکمه‌های HVAC سابق بسیار بعید به نظر می‌رسد.

هر تغییری که فولکس واگن در نسخه فیس لیف گلف اعمال می‌کند؛ احتمالاً به مدل‌های سئات لئون و اشکودا اوکتاویا نیزمنتقل می‌شود. البته نباید از یاد برد که قدرت محاسباتی سیستم اطلاعات و سرگرمی گلف عملکرد بسیار سریعی دارد و مشکلات نرم‌افزاری آن با بروزرسانی OTA برطرف شده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.