پلتفرم جدید آیون برای رقابت با تسلا رونمایی شد
جنگ چینی ها منتشر شده در ۱۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰
گک آیون AEP 3.0

گک آیون با ورژن 3 پلتفرم AEP به نبرد با محصولات تسلا می‌پردازد.

به گزارش خودروم، خودروساز چینی آیون به عنوان زیر مجموعه گروه خودروسازی گک، روز پنجشنبه هفته گذشته از آخرین نسل پلتفرم خودروهای الکتریکی خود با هدف مقابله با محصولات تسلا و شکست این خودروساز آمریکایی رونمایی کرد. علاوه‌براین، آیون فناوری پیشرفته‌ای را برای ورژن 3 پلتفرم AEP در نظر گرفته که در خودروهای هایپر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به گفته آیون، پلتفرم جدید این شرکت، حداکثر سرعت وسایل نقلیه را به بیش از 300 کیلومتر در ساعت رسانه و در صورت استفاده از چند موتور الکتریکی با شتاب 1,9 ثانیه‌ای مواجه خواهیم شد. این شرکت همچنین اعلام کرد که اگر پلتفرم مزبور تنها با یک پیشرانه الکتریکی عرضه شود؛ شتاب صفر تا 100 کیلومتر خودرو به 4,9 ثانیه می‌رسد.

هم اکنون سریع‌ترین مدل تسلا به نام S Plaid در 2,1 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. همچنین شتاب صفر تا 100 سدان محبوب مدل 3 نیز 5,3 ثانیه است.

ورژن 3 پلتفرم AEP شعاع چرخ خودرو را افزایش داده و ترمزگیری بهتری نسبت به گذشته دارد. آیون یکی از اولین خودروسازان چینی است که پلتفرمی انحصاری برای ساخت خودروهای الکتریکی ساخته است. این خودروساز در هفته جاری نیز پلتفرم هشومند الکتریکی خود را رونمایی می‌کند.

آیون در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین خودروسازان الکتریکی چینی است. این شرکت در ماه اکتبر با قپفروش 30,063 خودروی الکتریکی نسبت به سال قبل با رشد 149 درصدی مواجه شده است. مجموع فروش آیون در 10 ماه گذشته به 212,384 دستگاه رسیده و این میزان نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل 134 درصد رشد داشته است. این خودروساز به دنبال فروش بیش از 200 هزار خودرو در سال جاری بود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.