بیانکا، با ارزش ترین شرکت چینی برای سرمایه گذاری
آینده درخشان منتشر شده در ۱۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰
بیانکا GT Opus 1

در ماه‌های اخیر شرکت تازه تاسیس بیانکا به عنوان تولید کننده خودروهای لوکس الکتریکی موفق به دریافت دو جایزه مهم در صنعت خودروسازی چین شده است.

به گزارش خودروم، خودروساز لوکس بیانکا (BeyonCa) در سال 2022 توسط معاون اجرایی سابق گروه فولکس واگن به نام سو ویمینگ رسماً فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت قبل از عرضه اولین محصول خود توانست جوایز مختلفی را دریافت کند. اکنون بیانکا با ارزش ترین شرکت برای سرمایه گذاری در چین است.

بیانکا برندی است که خودروهای الکتریکی پرچمدار را تولید می‌کند. در سال 2021 سو ویمینگ این شرکت را تاسیس کرد. او تیمی قدرتمند از کارمندان پیشین فولکس را با سابقه‌ای درخشان دور هم جمع کرده است. به عنوان مثال مهدس و مسئول اصلی تحقیق و توسعه بیانکا بیش از 20 خودرو از جمله بوگاتی شیرون، لامبورگینی اوروس پورشه 911 و… را وارد بازار کرده است. یکی دیگر از بنیان گذاران این شرکت، کریستین کلینگر عضو سابق هیئت مدیره فولگس واگن بوده و طراح اصلی بیانکا لوکاس کلمبو با سابقه همکاری با کمپانی مرسدس بنز است.

سرمایه ثبت شده برای بیانکا به 200 میلیون دلار رسیده و دامنه فعالیت تجاری آن شامل تولید خودروهای پاک، قطعات و سایر ملزومات مرتبط به خودرو است. علاوه بر این بخشی از فعالیت این شرکت به تجارت مواد قذایی اختصاص دارد و در حال حاضر پنج دفتر در پکن، شانگهای، ووهان، مونیخ و سنگاپور دارد. فعالیت رسمی بیانکا در اکتبر 2022 با معرفی خودروی پرچمدار GT Opus 1 با قیمت 137,800 میلیون دلار آغاز شد.

بیانکا GT Opus 1

خودروی یادشده 5.2 متر طول دارد و فاصله بین دو محور آن 3 متر است. این خودرو از باتری‌هایی با ظرفیت 130 کیلووات ساعت برخوردار بوده و امکان اتصال به شارژ سریع 300 کیلوواتی را دارد. البته این خودرو فقط یک نسخه مفهومی بوده و نمونه تولیدی آن در سال 2024 وارد بازار می‌شود. دانگ فنگ مسئول تولید خودروی یادشده خواهد بود.

همان گونه که گفته شد؛ بیانکا پیش از این موفق به دریافت جوایز ارزشمندی در چین شده بود. به عنوان مثال این شرکت توسط  Cailian Press به عنوان با ارزش ترین شرکت برای سرمایه گذاری سال 2022 انتخاب شد. پیش از این نیز بیانکا موفق به دریافت با ارزش ترین شرکت برای سرمایه گذاری سال در کنفرانس سالانه خودروی چین به میزبانی Economic Observer شده بود. خودروی مفهومی GT Opus 1 نیز در کنفرانس جهانی نوآوری T-EDGE به عنوان بهترین خودروی هوشمند سال 2022 انتخاب شد. بنابراین برند بیانکا در حال حاضر شهرت قابل توجهی به دست آورده و آینده‌ای امیدوار کننده دارد. اما باید توجه کرد که این شرکت بسیار جوان بوده و هنوز خود را اثبات نکرده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.