عرضه نخستین رودستر پولستار در سال 2026
منتشر شده در ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۴
خودروی مفهومی رودستر پولستار O2

پولستار در سال 2026 نسخه تولید انبوه خودروی مفهومی پولستار O2 را با نام پولستار 6 به تولید انبوه رسانده و به این ترتیب اولین رودستر خود را روانه بازار می‌کند.

پولستار اعلام کرد که خودروی اسپرت و مفهومی کاملاً برقی پولستار O2 را با نام پولستار 6 و در آینده نزدیک به تولید خواهد رساند. این شرکت جزئیات فنی و مشخصات بیشتر درباره پولستار 6 را قبل از عرضه رسمی آن در سال 2026 منتشر می‌کند.

به گزارش خودروم، خودروی مفهومی پولستار O2 بر پلتفرمی متصل و تمام آلومینیومی ساخته شده است. وظیفه طراحی این خودروی مفهومی را تیم بریتانیایی پولستار برعهده داشته و نماینگر چشم‌انداز زبان طراحی پولستار در آینده است. خودروی مفهومی پولستار O2 به عنوان یک خودروی اسپرت کانورتیبل کاملاً الکتریکی تولید شده و نام پولستار 6 برای آن برگزیده می‌شود و به این ترتیب تعداد مدل‌های تولید انبوه پولستار به 6 عدد خواهد رسید.

نمای عقب خودروی مفهومی رودستر پولستار O2

توماس اینگنلاث(Thomas Ingenlath)، مدیرعامل پولستار در این باره می‌گوید:

من بسیار هیجان زده هستم که تصمیم گرفتیم این خودروی اسپرت برقی زیبا را در پاسخ به مشتریان و رسانه‌های علاقه‌مند به تولید برسانیم. پولستار 6 تنها یک خودروی اسپرت و کاملاً برقی نیست و همچنان در حال بهبود آن هستیم. عملکرد متفاوت این خودرو به رانندگان اجازه می‌دهد که ضمن لذت بردن از رانندگی، سقف خودرو را باز کرده و از هوای تازه تنفس کنند.

همان گونه که گفته شد؛ پولستار براساس پلتفرمی جدید و تمام آلومینیومی سفارشی ساخته شده و توان میزبانی از 800 ولت انرژی برق با بهترین کارایی را دارد. احتمالاً از دو پیشرانه بر محور عقب و جلو با مجموع حداکثر توان خروجی 884 اسب بخار و گشتاور 900 نیوتن‌متر در پولستار 6 استفاده خواهد شد. شتاب صفر تا 100 این خودرو 3,2 ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن 250 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

لازم به ذکر است که کمپانی پولستار 500 پولستار 6 ویژه با نام Polestar 6 LA Concept edition را تولید خواهد کرد و در آن از رنگ منحصر به فرد آبی آسمانی، رینگ‌های 21 اینچی و کابینی چرم و مشابه با خودروی مفهومی پولستار O2 استفاده خواهد کرد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.