نسخه GR اسپرت تویوتا راو 4 معرفی شد
تغییر چهره برای اروپا منتشر شده در ۲۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰
نسخه GR اسپرت تویوتا راو 4

نسخه GR اسپرت تویوتا راو 4 با بهبود سیستم تعلیق و تغییرات ظاهری جزئی برای حضور در بازار اروپا در اواخر سال 2022 معرفی شد.

به گزارش خودروم، تویوتا راو 4 اخیراً فیس لیفت شده و در دو نسخه هیبریدی و پلاگین هیبریدی عرضه می‌شود و اکنون به لطف نسخه GR اسپرت وارد بازار اروپا خواهد شد. نسخه GR اسپرت تویوتا راو 4 دارای ویژگی‌های ورزشی بوده و بیشتر آنها به شکل استاندارد در این خودرو وجود دارند. همچنین سیستم تعلیق این خودرو توسط Toyota Gazoo Racing بهبود یافته است.

راو 4 هیچ وقت یک شاسی‌بلند اسپرت نبوده؛ اما تویوتا فکر می‌کند که توان ارائه نسخه GR اسپرت آن با در نظر گرفتن یاریس، یاریس کراس، کرولا، C-HR و هایلوکس موجود در بازار اروپا را دارد.

طراحی بدنه نسخه GR اسپرت تویوتا راو 4

در این خودرو  از رینگ‌های اسپرت 19 اینچی پنج پره با رنگ مشکی براق و مطابق با تزئینات خودرو استفاده کرده و ما شاهد بهره‌گیری از تزئیناتی به رنگ مشکی پیانویی در اطراف بدنه، روی جلوپنجره و درب عقب هستیم.

نسخه GR اسپرت تویوتا راو 4

تزئینات مشکی روی بدنه عمدتاً شامل ورودی‌های موجود روی سپر، جلوپنجره، گلگیرها، رکاب‌های جانبی و جزئیات موجود بر روی درب صندوق عقب و ما بین چراغ‌های این قسمت می‌شود. از رنگ مشکی برای سقف و رویه آینه‌های جانبی هم استفاده شده است.

طراحی داخلی

در داخل کابین از یک جفت صندلی اسپرت جدید با روکشی ترکیبی از جنس جیر و چرم مصنوعی استفاده شده و روی آن نشان GR درج شده است. صندلی‌های جلو برقی هستند و صندلی راننده دارای حافظه است.

نسخه GR اسپرت تویوتا راو 4

صفحه نمایشی لمسی با ابعاد 10,5 اینچ به همراه یک صفحه کیلومتر و پنل ابزار 12,3 اینچی مطابق با نسخه فیس لیفت اروپایی در داخل کابین موجود بوده و از دیگر ویژگی‌های این خودرو باید به سقف پانوراما و مجموعه کامل ایمنی تویوتا Safety Sense ADAS اشاره کرد.

مشخصات فنی

بزرگترین تفاوت فنی این خودرو نسبت به سایر نسخه‌های تویوتا راو 4 را باید مجموعه‌ای فنرها و کمک فنرهای بهینه شده دانست. به گفته تویوتا بهبود سیستم تعلیق منجر به بهتر شدن هندلینگ خودرو و ارائه تجربه رانندگی جذاب‌تری می‌شود. تویوتا یکی از معدود خودروسازانی است که از سیستم تعلیقی جدید در مدل‌های اسپرت خود استفاده می‌کند.

نسخه GR اسپرت تویوتا راو 4

این خودرو با دو پیشرانه هیبریدی و به همراه سیستم AWD-i تویوتا در دسترس است. نسخه 2,5 لیتری هیبریدی 219 اسب بخار قدرت دارد. نسخه پلاگین هیبریدی هم 302 اسب بخار قدرت را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

زمان تحویل نسخه GR اسپرت تویوتا راو 4 به مشتریان اروپایی، در سه ماهه چهارم سال 2022 خواهد بود. قیمت این خودرو هنوز اعلام نشده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.