نخستین تصاویر لی اتو L8 منتشر شد
همزاد L9 منتشر شده در ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۰
نخستین تصاویر از لی اتو L8

وزارت فناوری و اطلاعات چین نخستین تصاویر لی اتو L8 را منتشر کرد و اکنون ما می توانیم بدون پوشش استتار نگاهی به این شاسی‌بلند بی‌اندازیم.

به گزارش خودروم، خودروی لی اتو L8 یکی از جدیدترین شاسی‌بلندهای بازار چین بوده و چندی پیش تصاویر جاسوسی آن منتشر شده بود. اکنون به لطف وزارت فناوری و اطلاعات چین می‌توان تصاویر لی اتو L8 را بدون پوشش استتاری دید و کمی آن را بررسی کرد.

این خودرو ظاهراً به عنوان جانشینی برای مدلی لی وان معرفی خواهد شد و از نظر کلاس پایین‌تر از لی اتو L9 قرار می‌گیرد. در نگاه نخست شباهت‌های زیادی بین L8 و L9 مشاهده می‌شود؛ اما تفاوت‌های قابل توجهی نیز وجود دارد.

لی اتو L8 به ترتیب در طول، عرض و ارتفاع 5080، 1995 و 1800 میلی‌متر اندازه دارد و فاصله بین دو محور آن 300 میلی‌متر است. اما مدل L9 در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 5128، 1998 و 1800 میلی‌متر ابعد دارد و فاصله بین دو محور آن 3105 میلی‌متر است. وزن L8 حدود 2480 کیلوگرم بوده و L9 نیز 2520 کیلوگرم وزن دارد. بنابراین لی اتو L8 کوتاه‌تر و باریک‌تر بوده و 40 کیلوگرم سبک‌تر از مدل L9 است.

لی اتو L8 ظرفیت حمل 5 یا 6 سرنشین را دارد؛ اما مدل L9 همیشه با ظرفیت حمل 6 سرنشین عرضه می‌شود. هر دو خودرو چهار چرخ متحرک و EREV هستند و به موتور بنزینی 1.5 لیتری توربوشارژ به همراه دو پیشرانه الکتریکی مجهز شده‌اند. حداکثر خروجی پیشرانه‌ها 320 اسب بخار بوده و بیشینه گشتاور 530 نیوتن‌متر است. بُرد پیمایشی این خودروها 1315 کیلومتر بوده و در صورتی که فقط از پیشرانه‌های الکتریکی استفاد کنید؛ می‌توان تا 215 کیلومتر را طی کرد.

نخستین تصاویر از لی اتو L8 عقب

از نظر استایل کلی، دو خودرو با یکدیگر برابر هستند؛ اما تفاوت‌هایی عمده در ستون C و D به سمت عقب خودرو دیده می‌شود. پنجره‌های مدل L9 بزرگتر بوده و از نوارهای کرومی در کنار پنجره‌ها استفاده می‌شود. به گفته لی اتو رابطه میان L8 و L9 شبیه به بی‌ام‌و X5 و X7 است. شاید این طور به نظر برسد؛ اما تشخیص دو خودروی بی‌ام‌و بسیار آسان‌تر به نظر می‌رسد.

در عقب تفاوت‌های عمده‌ای می‌بینیم و راحت‌تر می‌توان دو خودرو را از یکدیگر تفکیک کرد. شکل درب صندوق عقب و سپر L8 نسبت به L9 متفاوت است. در مدل L8 قسمتی برای قرار دادن پلاک روی سپر  وجوددارد؛ در حالی که در L9 پلاک روی درب صندوق عقب نصب می‌شود. از آن گذشته چراغ‌های عقب و گرافیک آنها در مدل L8 کمی متفاوت هستند.

با توجه به انتشار تصاویر لی اتو L8 انتظار می‌رود که اولین نمایش عمومی آن در نمایشگاه خودرو گوانژو باشد و بزودی عرضه آن در بازار چین آغاز شود. احتمالاً قیمت این خودرو نزدیک به 60 هزار دلار خواهد بود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.