آغاز ساخت بزرگترین کارخانه فورد در جهان
با 5,6 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری منتشر شده در ۰۲ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰
ساخت بزرگترین کارخانه فورد

ساخت بزرگترین کارخانه فورد در جهان با صرف هزینه 5,6 میلیارد دلار و توان ایجاد 6 هزار شغل جدید برای ساخت خودروهای الکتریکی آغاز شد.

به گزارش خودروم، ساخت بزرگترین کارخانه فورد در غرب تنسی، واقع در ایالات‌متحده آمریکا شروع شده است. این کارخانه جدید به هیچ کدام از مجموعه‌های ساخته شده توسط این کمپانی بزرگ در طول تاریخ 119 ساله آن شباهت ندارد. نام کارخانه جدید فورد BlueOval City بوده و زمانی که در سال 2025 آماده بهره‌برداری شود؛ بزرگترین و پیشرفته‌ترین مجتمع تولیدی فورد در بین تمام مجموعه‌های این غول خودروسازی جهان خواهد بود. کارخانه جدید نقشی حیاتی در آینده ساخت خودروهای الکتریکی توسط فورد دارد و علاوه بر ساخت باتری، یک پیکاپ الکتریکی کاملاً جدید و به قول فورد «انقلابی» در آن به تولید می‌رسد.

قبل از تولید و عرضه پیکاپ مرموز فورد باید کارخانه آن ساخته شود. مقدمات پروژه از ماه مارس آغاز شد و بخش قابل توجهی زمین برای ساخت و سازهای عظیم آن در نظر گرفته‌اند. اجراء این پروژه به تنهایی موجب جابجایی بیش از 3,5 میلیون متر مکعب خاک و 370 هزار تن سنگ خواهد شد. اکنون ستون‌های فولادی به عنوان استخوان‌های BlueOval City نصب شده و از آنها برای ساخت مجموعه اصلی فورد با مساحت 15 کیلومتر مربع استفاده می‌شود.

ساخت بزرگترین کارخانه فورد

اریک گراب(Eric Grubb)، مدیر ساخت و ساز پروژه مزبور در این بار می‌گوید:

ما در غرب تنسی، در حال ساختن آینده هستیم. این مجموعه قسمتی از طرح کلان تولیدی فورد در آینده بوده و این شرکت را قادر می‌سازد که به روند تغییر صنعت خودروسازی آمریکا به سمت خودروهای الکتریکی کمک کند.

چنین پروژه عظیمی مطمئناً نیازمند صرف منابع مالی بسیار زیادی بوده و ما در اینجا از میلیاردها دلار صحبت می‌کنیم. به طور کلی فورد برای ساخت این کارخانه 5,6 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده و زمانی که در سال 2025 وارد مدار شود؛ 6 هزار شغل جدید ایجاد می‌شود. اگر همه چیز طبق برنامه‌ریزی‌ها پیش برود؛ کارخانه BlueOval City نقش مهمی در ساخت سالانه 2 میلیون خودروی الکتریکی تا پایان سال 2026 توسط کمپانی فورد ایفا می‌کند.

برای تحقق رویای فورد به باتری نیاز بوده و این ماموریت شامل ساخت مجموعه‌ای برای تامین باتری نیز می‌شود. ما گمان می‌کنیم که کامیون جدید فورد نظر بسیاری از خریداران را جلب خواهد کرد. جیم فارلی(Jim Farley)، مدیرعامل فورد، سرنخ‌هایی در مورد نسل بعدی پیکاپ‌های این شرکت داده و آن را چیزی متفاوت از نسخه تولید F-150 لایتنینگ می‌داند. حال با توجه به این نکته که شورلت و رم نیز مشغول ساخت پیکاپ‌های برقی بوده و به طور محسوسی از نمونه‌های احتراقی خود فاصله می‌گیرند؛ باید کاملاً مطمئن بود که فورد چیزی شبیه به F-150 را برای رقابت با آنها در نظر گرفته است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.