پورشه ماکان الکتریکی 603 اسب بخار قدرت دارد
به همراه 1000 نیوتن‌متر گشتاور منتشر شده در ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰
پورشه ماکان برقی / پورشه ماکان الکترکی

پورشه برخی از مشخصات فنی نسخه الکتریکی مدل ماکان را فاش کرد.

به گزارش خودروم، مدت زمان زیادی است که در رسانه‌های مختلف درباره پورشه ماکان الکتریکی صحبت می‌شود. ما انتظار نداریم که این خودرو زودتر از سال 2024 به متقاضیان تحویل شده شود. همان طور که برخی از شما می‌دانید؛ قرار بود که این محصول در سال 2023 به فروش برسد، اما به وجود امدن مشکلات متعدد باعث به تویق افتادن عرضه ان شد. اکنون بخش نرم‌افزاری Cariad فولکس واگن برای پاسخ به هیجان مخاطبین پورشه، مشخصات اولیه این محصول را اعلام کرده است.

همان‌طور که قبلاً هم گزارش شده بود؛ ماکان الکتریکی بر پایه پلتفرم جدید پریمیوم الکتریک و با مشارکت آئودی ساخته می‌شود. قوی‌ترین نسخه پورشه ماکان الکتریکی 603 اسب بخار قدرت دارد و گشتاور آن 1000 نیوتن‌متر است. این خودرو دو موتوره بوده و چهار چرخ متحرک خواهد بود. نسخه‌ای از ماکان الکتریکی هم وجود دارد که دیفرانسیل عقب بوده و یک پیشرانه الکتریکی بر روی محور عقب آن نصب شده است.

پلتفرم پورشه ماکان الکتریکی

از دیگر ویژگی‌های ماکان الکتریکی باید به قفل الکترونیکی دیفرانسیل و افزایش 15 درصدی زاویه فرمان برای بهبود مانور پذیری آن اشاره کرد. همچنین فرمان عقب با قابلیت چرخش 5 درجه‌ای و فعال در سرعت‌های کمتر از 80 کیلومتر از جمله ویژگی‌های ماکان الکتریکی است.

به عنوان نکته آخر باید بدانید که نسخه احتراقی پورشه ماکان تا مدت‌ها قبل از توقف تولید، در کنار پورشه ماکان الکتریکی تولید شده و با آن همزیستی مسالمت آمیز خواهد داشت.

قدرت پورشه ماکان الکتریکی

پورشه ماکان الکتریکی 2024 نزدیک به 603 اسب بخار قدرت و 1000 نیوتن‌متر گشتاور دارد.

زمان عرضه

پیش از این قرار بود که این خودرو در سال 2023 عرضه شود؛ اما به دلیل بروز برخی از مشکلات، زمان عرضه
آن به سال 2024 موکول شده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.