رکوردشکنی تسلا و بی‌وای‌دی در تحویل خودرو!
رقابت برای همه چیز منتشر شده در ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰
لوگو بی‌وای‌دی

تسلا و بی‌وای‌دی رکورد تحویل خودرو به مشتریان چینی را در ماه سپتامبر 2022 شکسته و آماری خیره‌کننده در زمینه تولید خودروهای الکتریکی برجای گذاشته‌اند.

به گزارش خودروم، براساس گزارش وال استریت ژورنال، رقابت بین بزرگترین تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی جهان شدت یافته است؛ چون اخیراً شاهد رکوردشکنی تسلا و بی‌وای‌دی در تحویل خودروهای پاک در ماه سپتامبر بودیم و هر دو آنها رکورد ماهانه تحویل خودرو خود را شکسته‌اند.

بی‌وای‌دی در ماه سپتامبر تقریباً 95 هزار خودروی برقی به مشتریان خود تحویل داد. مجموع فروش این کمپانی به علاوه مدل‌های هیبریدی، در ماه گذشته به بیش از 201 هزار خودرو رسید.

داده‌های انجمن خودروهای مسافربری چین هم نشان می‌دهد که شرکت آمریکایی تسلا بیش از 83 هزار مدل 3 و Ys را در ماه سپتامبر به مشتریان چینی خود تحویل داده و این برند رکورد ماهانه خود را شکسته است. به گفته تسلا با ارتقاء خطوط مونتاز کارخانه شانگهای در ماه جولای، ظرفیت تولید آنها در چین به بیش از 750 هزار دستگاه در سال خواهد رسید.

رقابت بین تولیدکنندگان پیشرو خودروهای الکتریکی جهان در سال جاری از زمانی جدی شد که بی‌وای‌دی تولید خودروهای بنزینی را کنار گذاشت و به طور کامل روی ساخت خودروهای پاک تمرکز کرد.

بی‌وای‌دی با افزایش فروش ماهانه خودروهای هیبریدی الکتریکی و پلاگین هیبریدی در سال جاری، به طور میانگین بیش از سه برابر نسبت به سال گذشته و به خاطر توانایی تولید باتری، قطعات خودرو و تصمین ثبات تولید در طول سال، میزان تسلط خود بر بازار خودروهای داخلی چین را گسترش داده است.

بی‌وای‌دی به غیر از بازار داخلی چین، در حال گسترش بازار جهانی محصولات خود بوده و اکنون به لطف یک شرکت آلمانی اجاره خودرو به نام Sixt SE و با تامین ناواگانی متشکل از چندین هزار خودروی برقی وارد بازار آلمان شده و انتظار می‌رود که تا سال 2028 بیش از 100 هزار خودروی برقی بی‌وای‌دی به شرکت آلمانی Sixt SE فروخته شود.

بی‌وای‌دی 100 دستگاه خودروی الکتریکی تانگ را در سال گذشته به نروژ صادر کرده بود و در حال حاضر اتوبوس‌های برقی ناوگان حمل و نقل عمومی کشورهای مختلفی مانند انگلستان، سوئد و اسپانیا را تامین می‌کند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.