خودروسازان تاتارسان به ایران می‌آیند!
منتشر شده در ۲۲ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۲۶

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار از تفاهم با مسئولان تاتارستان روسیه برای حضور شرکت‌های خودروساز این منطقه در گلستان خبر داد.

به گزارش خودروم و به نقل از ایسنا، سیدمحمد دهنوی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان گلستان با اشاره به سفر هفته گذشته استاندار و هیئت اقتصادی استان به تاتارستان روسیه، اظهار کرد: این سفر که به بهانه شرکت و بازدید از نمایشگاه تخصصی اتاق تعاون استان برگزار شد خروجی های بسیار خوبی را برای استان داشته است.

وی با بیان اینکه حضور صنایع خودرویی اتوبوس سازی و تراکتورسازی در منطقه ویژه اقتصادی استان یکی از توافقات حاصل شده در این سفر است، افزود: توسعه تجارت آبی و ایجاد بندر در کنار بهره برداری مشترک از بنادر از سایر خروجی های این سفر بوده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان از استقبال بسیار زیاد مسئولان منطقه تاتارستان از طرح ریلی کریدور شمال به جنوب خبر داد و گفت: آنها با توجه به تلاش اروپا و آمریکا برای حذف روسیه از مسیرهای ترانزیتی استراتژیک استفاده از این کریدور را یک اتفاق بزرگ به شمار می آورند.

دهنوی توسعه همکاری در حوزه کشاورزی به ویژه صیفی جات را از توافقات دیگر مسئولان ارشد استان گلستان و تاتارستان روسیه برشمرد و تصریح کرد: در حوزه دانش بنیان نیز این منطقه علی رغم امکانات بسیار زیاد، هنوز نیاز به کمک ما دارد که این کمک به ویژه در حوزه کشاورزی قطعی است.

وی از سفر تیم عالی رتبه ای از کارشناسان تخصصی منطقه تاتارستان روسیه در هفته های آتی به گلستان خبر داد و اضافه کرد: یک تیم کارشناسی به صورت کامل و دقیق در حال بررسی و بسترسازی این سفر به منظور بهره برداری بهینه از آن هستند تا بتوانیم توافقات قبلی را اجرایی و توافقات جدیدی را نیز تدوین و طراحی کنیم.

منبع: ایسنا

دسته بندی ها: تازه ها
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.