توقف تولید میتسوبیشی میراژ در ژاپن
آینده نامشخص منتشر شده در ۱۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰
میتسوبیشی میراژ

بنابر اطلاعیه منتشر شده در وبسایت کمپانی میتسوبیشی، این خودروساز ژاپنی تولید خودروی کوچک میراژ را در این کشور متوقف کرده و آمار فروش این خودرو با کاهش مواجه شده است.

به گزارش خودروم، در صورت مراجعه به وبسایت ژاپنی میتسوبیشی، اطلاعیه این شرکت مبنی بر توقف تولید میتسوبیشی میراژ را خواهید دید. به بیان دیگر، میراژ دیگر در زادگاه خود عرضه نمی‌شود. وبسایت موتوروان برای بررسی چند و چون ماجرا با میتسوبیشی تماس گرفته و احتمالاً در آینده جزئیات بیشتری فاش خواهد شد.

در متن میتسوبیشی آمده است که بدلیل توقف تولید میراژ، امکان انتخاب رنگ بدنه، گزینه‌های سفارشی و… برای مشتریان وجود ندارد. توقف تولید این خودرو تعجب آور نیست؛ زیرا خودروسازان تولید خودروهای کوچک‌تر را به نفع کراس اوورها و شاسی بلندهای بزرگ‌تر متوقف می‌کنند.

میتسوبیشی میراژ در آمریکا هم عرضه شده و میزان فروش آن در سال 2021 نزدیک به 22 هزار دستگاه بود که این رقم نسبت به سال 2020 افزایش یافته است. ولی میزان فروش میراژ نسبت به دوران پیش از همه‌گیری کرونا کاهش یافته است. فروش این خودرو هرگز به بیش از 27 هزار دستگاه نرسید؛ اما از سال 2015 به طور پیوسته هر ساله بیش از 20 هزار میراژ فروخته می‌شد. با این حال در سال 2022 میزان فروش میراژ در فصل بهار، تابستان و پاییز به کمتر از 13 هزار دستگاه رسید. شاید میراژ در فصل زمستان بتواند به فروش 20 هزار دستگاهی نزدیک شود؛ اما عبور از این رقم بسیار بعید است.

نسل ششم میراژ در سال 2012 وارد بازار شد و به همین خاطر یک خودروی قدیمی محسوب می‌شود. در طول این مدت دو فیس لیفت انجام شده و جدیدترین آنها در سال 2019 رخ داد و باعث افزایش ایمنی و امکانات این خودرو شد. اما میتسوبیشی هرگز برای تغییر عمده طراحی داخلی و خارجی این خودرو و مدرن سازی آن تصمیم نگرفت و به همین خاطر مدل 2021 میراژ جدیدترین نمونه این خودرو در بازاری مانند آمریکا است.

امتیاز مثبت میراژ مصرف پایین و قیمت 17,290 دلاری آن است. در هر حال تعجب آور نیست اگر این اتفاق را پایان میراز بدانیم. در سال 2018 شایعاتی مبنی بر توقف تولید میراژ هاچبک و تبدیل آن به یک کراس اوور مطرح شده بود؛ اما این گزارش با تصمیم مقامات میتسوبیشی برای حفظ این خودرو بر روی خطوط تولید در تناقض بود. در هر حال میراژ همچنان به فروش می‌رسد؛ اما خودرویی قدیمی محسوب شده و بعید است که به این زودی‌ها جایگزینی برای آن معرفی شود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.