استلانتیس شرکت AiMotive را خریداری می کند
بزرگ و هدفمند منتشر شده در ۰۳ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰
استلانتیس شرکت AiMotive را خریداری می کند

استلانتیس به منظور ساخت پلتفرم هوشمند و انحصاری خودروهای خودران خود شرکت AiMotive را خریداری می‌کند تا به اهداف خود در سال 2030 برسد.

به گزارش خودروم، استلانتیس به عنوان یکی از بزرگترین خودروسازان جهان بدنبال خرید یکی از بزرگترین مجموعه‌های فعال در زمینه فناوری‌های مرتبط به خودروهای خودران و راه‌حل‌های هوشمند به نام ای آی موتیو یا AiMotive است.

اکنون سندی یک ماه پس از شایعات اولیه در خصوص خریداری شرکت یادشده توسط استلانتیس منتشر شده است. مدیر ارشد نرم افزار استلانتیس در خصوص خرید AiMotive می‌گوید که آنها بدنبال تبدیل شدن به یک شرکت با فناوری هوشمند پایدار برای تحقق اهداف خود در سال 2023 بوده و به همین خاطر روند خریداری شرکت یادشده تسریع می‌شود.

به گفته مدیر ارشد نرم افزار استلانتیس آنها به لطف تخصص جهانی AiMotive، هوش مصنوعی و میزان بکارگیری فناوری رانندگی خودکار در محصولات خود را با استفاده از استعداد جهانی این شرکت گسترش داده و پلتفرم کاملاً جدید STLA AutoDrive را توسعه خواهند داد.

بنیانگذار aiMotive می‌گوید که در صورت خرید این شرکت توسط استلانتیس، آنها استقلال عملیاتی خود را حفظ کرده و به عنوان یک شرکت تابعه و زیر مجموعه استلانتیس فعالیت می‌کنند. کیشونتی، به عنوان بینانگذار این شرکت می‌گوید: «من این شرکت را در سال 2015 تاسیس کردم و فناوری‌هایی در رابطه با آینده حمل و نقل را توسعه داده‌ایم. خوشحال هستم که بعد از گذشت هفت سال می‌توانیم برای رسیدن به اهداف استلانتیس کمک کنیم و برای ساخت میلیون‌ها خودرو ایمن‌تر و هوشمندتر فعالیت کنیم.»

گفته می‌شود که استلانتیس آمادگی خود را برای نظارت بر روی هیئت مدیره aiMotive به منظور مدیرت مسیر این استارتاپ مبنی بر نوآوری سریع و استقلال در توسعه هوش مصنوعی و نرم افزار رانندگی خودکار اعلام کرده است. اکنون شرکت یادشده سه محصول به نام‌های aiData، aiWare و aiSim دارد. این شرکت همچنان روی راه حل‌های مبتنی بر فناوری خودکار فعالیت کرده و آنها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. چهارمین محصول این شرکت نیز به عنوان یک نرم فزار یکپارچه برای رانندگی خودکار بزودی عرضه خواهد شد.

از نوآوری‌های aiMotive در سه پلتفرم استلانتیس به نام‌های STLA Brain، STLA SmartCockpit و STLA AutoDrive استفاده خواهد شد. در سال 2024 خودروهای استلانتیس از پلتفرم‌های یادشده بهره می‌برند. استلانتیس بدنبال فروش 100 درصدی خودروهای الکتریکی در اروپا تا سال 2030 بوده و این میزان در آمریکا 50 درصد خواهد بود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.