رکود تولید 100 هزار پورشه تایکان
برقی محبوب منتشر شده در ۱۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰
جشن تولید 100 هزار پورشه تایکان

جشن تولید صد هزارمین پورشه تایکان برگزار شد.

به گزارش خودروم، پورشه در سپتامبر 2015 در نمایشگاه خودروی فرانکفورت، کانسپت Mission E را رونمایی کرد و از قصد خود برای تولید یک خودروی الکتریکی صحبت کرد. سپس این خودروساز آلمانی تولید سری تایکان را در سال 2019 آغاز کرد و اکنون با گذشت نزیک به سه سال توانست 100 هزار دستگاه پورشه تایکان را تولید کند. صد هزارمین تایکان در نسخه توربو S و با رنگ آبی نپتون در 7 نوامبر از خطوط تولید پورشه خارج شد و به مشتری این شرکت در بریتانیا تحویل داده می‌شود.

پورشه ایالات‌متحده آمریکا، چین و بریتانیا(جمهوری ایرلند) را محبوب‌ترین بازارهای تایکان می‌داند. تحویل این خودرو در سال جاری به دلیل مشکلات زنجیره تامین به کُندی انجام می‌شد؛ به طوری که در 9 ماه نخست سال تنها 25,073 خودروی الکتریکی به مشتریان تحویل داده شد و این میزان 12 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. یکی از کارشناسان پورشه به نام زوفن هاوزن می‌گوید که این تاخیرها کاهش نیافته‌اند. از طرفی کاهش سرعت تحویل، موجب کم شدن تقاضا برای خودروهای الکتریکی به دلیل باقی ماندن تعداد زیادی از سفارش‌های پیشین شده است.

همزمان با انتشار خبر تولید صد هزارمین پورشه تایکان، جزئیات تعدادی از رکوردهای این خودرو از نظر مقدار مسافت پیموده شده توسط کمپانی پورشه منتشر شد. یک کارآفرین به نام ژان هوبرت رولون، در اواسط آگوست 2020 یک تایکان 4S خریداری کرده و تاکنون 188,119 کیلومتر با آن رانندگی کرده است. او در فرانسه و منطقه لیون زندگی کرده و اغلب به کشورهای همسایه سفر می‌کند و در یک روز 1,200 کیلومتر را طی کرده است.

یک داروساز از مارسی نیز در ژوئن 2020 یک تایکان 4S خرید. او به جنوب فرانسه سفرهای زیادی داشته و تاکنون 113,977 کیلومتر را طی کرده است. او یک پورشه 911 تارگا هم دارد و به شدت به صدای موتور بنزینی آن علاقه‌مند است؛ ولی در سفرهای طولانی، سکوت سدان الکتریکی پورشه را ترجیح می‌دهد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.