تصاویر جاسوسی شاسی‌بلند کوپه هنگچی H6 منتشر شد
منتشر شده در ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۷
Spy Shots Hengchi 6/ تصویر جاسوسی هنگچی 6 نیم رخ جلو

مشخصات فنی هنگچی 6 هنوز اعلام نشده؛ اما ابعاد آن باید تقریباً مشابه با هنگچی 5 باشد و فاصله محوری آن احتمالاً 2780 میلی‌متر است. در مورد پیشرانه هم شاید از یک موتور الکتریکی با قدرت 204 اسب بخار و گشتاور 345 نیوتن‌متری استفاده شود. به گفته رسانه‌های چینی این خودرو تا پایان سال 2022 وارد بازار چین خواهد شد.

به گزارش خودروم، به تازگی کمپانی هنگچی اولین شاسی بلند خود به نام هنگچی 5 را وارد بازار چین کرده و حالا براساس تصاویر جاسوسی منتشر شده؛ ظاهراً این شرکت چینی در حال کار و برنامه‌ریزی برای عرضه شاسی بلندی کوپه به نام هنگچی 6 است. با توجه به تصاویر منتشر شده؛ به نظر می‌رسد که تا پایان سال جاری میلادی محصول جدید هنگچی عرضه شود.

Spy Shots Hengchi 6/ تصویر جاسوسی هنگچی 6 نیم رخ عقب

هنگچی یکی از برندهای زیر مجموع گروه اورگراند است. گروه مزبور عموماً به سرمایه‌گذاری و توسعه املاک و… در چین شاغل بوده و در سال 2021 با بدهی بسیار زیادی مواجه شد. حال آنکه هنگچی در سال 2020 تأسیس شد و در آن زمان هنوز شرکت مادر آن با مشکلات مالی مواجه نبود. به همین خاطر هم هنگچی در آن زمان 9 خودروی مفهومی معرفی کرد و زمانی که مشکلات مالی گریبان گیر اورگراند شد؛ این شرکت به پیش بُرد اهداف تجاری در صنعت خودروسازی ادامه داد. در نتیجه هنگچی در ژوئیه 2022 اولین محصول خود به نام هنگچی 5 را روانه بازار چین کرد. استقبال از خودروی مزبور بسیار زیاد بود و هنگچی با پیش فروش 37 هزار دستگاهی آن به یک موفقیت بزرگ دست یافت. اکنون این خودروساز چینی خود را برای معرفی یک محصول الکتریکی و شاسی‌بلند کوپه به نام هنگچی 6 آماده می‌کند.

Spy Shots Hengchi 6/ تصویر جاسوسی هنگچی 6 چراغ جلو

نسخه پیش تولید هنگچی 6 بدون استتار در خیابان‌ها دیده شده و از نظر ظاهری شبیه به نسخه مفهومی خود در سال 2020 است؛ اما چراغ‌های جلو و عقب، آینه‌های بغل، سپرها و… تغییرات قابل ملاحظه‌ای دارند و این به وضوح ثابت می‌کند که هنگچی 6 برای تولید آماده می‌شود. چهره بدنه هنگچی 6 با توجه به چرخ‌های پهن، تزئیات پلاستیکی و کرومی و همچنین شکل پیکانی چراغ‌های جلو و مه‌شکن‌ها بسیار خوب به نظر می‌رسد. از دیگر ویژگی‌های ظاهری هنگچی 6 باید به دستگیره درب‌های مخفی، چراغ‌های عقب پیوسته و دو درگاه شارژ بر روی گلگیر جلو اشاره کرد. همچنین ما تکه‌ای پلاستیکی و عجیب را بر روی قوس گلگیرها می‌بینیم که هنوز ماهیت این قطعات مشخص نیست. علاوه بر این، نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که هنگچی 6 پیش روی ما به رنگ خاکستری و با سقفی مشکی ساخته شده و این رنگ آمیزی برای هنگچی 5 با نام خاکستری کیهانی در دسترس مشتریان قرار دارد.

Spy Shots Hengchi 6/ تصویر جاسوسی هنگچی 6 کابین

محیط داخلی هنگچی 6 بسیار شبیه به هنگچی 5 بوده و از همان نمایشگرهای سه‌گانه در کابین استفاده می‌شود. ابعاد صفحه نمایش اصلی 14,6 اینچ بوده و دو صفحه نمایشگر دیگر 10,25 اینچی هستند. بر روی کنسول مرکزی پد شارژ بی‌سیم تلفن همراه دیده می‌شود و همچون هنگچی 5 می‌توان از پدال شیفت برای تعویض دنده استفاده کرد. مشخصات فنی هنگچی 6 هنوز اعلام نشده؛ اما ابعاد آن باید تقریباً مشابه با هنگچی 5 باشد و فاصله محوری آن احتمالاً 2,780 میلی‌متر است. در مورد پیشرانه هم شاید از یک موتور الکتریکی با قدرت 204 اسب بخار و گشتاور 345 نیوتن‌متری استفاده شود. به گفته رسانه‌های چینی این خودرو تا پایان سال 2022 وارد بازار چین خواهد شد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.