تصاویر جاسوسی اکسپنگ G5 منتشر شد
رقیب تسلا مدل Y دیده شد منتشر شده در ۰۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۶
تصاویر جاسوسی اکسپنگ G5

رسانه‌های چینی تصاویر جاسوسی اکسپنگ G5 با پوشش استتاری بسیار سنگینی را منتشر کرده و از احتمال عرضه آن در اوایل سال 2023 خبر می‌دهند.

به گزارش خودروم، جاسوسان صنعت خودروسازی در چین، موفق به شکار نخستین تصاویر جاسوسی اکسپنگ G5 با کد F30 شدند. این خودرو رقیبی جدید برای تسلا مدل Y و بی وای دی Sea Lion در آینده نزدیک است.

به گفته رسانه‌های چینی، خودرویی که تصاویر آن را می‌بینید؛ به احتمال زیاد G5 بوده و با توجه به انتشار این تصاویر، انتظار می‌رود که اکسپنگ G5 در سه ماهه نخست سال 2023 معرفی و عرضه شود.

از اکسپنگ G5 چه می‌دانیم؟

اکسپنگ G5 پیش از این با کد F30 شناخته می‌شد. این یک شاسی‌بلند کامپکت بوده و با استفاده از پلتفرمی جدید موسوم به F-platform ساخته شده است. پیش از این مجموعه‌ای از تصاویر انتسابی به اکسپنگ G5 منتشر شده بود. در نگاه اول به نظر می‌رسد که این خودرو نسخه‌ای کوپه از اکسپنگ G3i است. اما با نگاهی دقیق‌تر، متوجه می‌شویم که ستون‌های A کاملاً متفاوت هستند. به همین خاطر G5 یک شاسی‌بلند الکتریکی جدید بوده و حالا تصاویر جاسوسی بهتری از این خودرو منتشر شده است.

تصاویر جاسوسی اکسپنگ G5

در تصاویر جدید از پوشش استتاری بسیار سنگینی برای اکسپنگ G5 استفاده شده؛ اما بخوبی می‌توان دید که قسمت جلوی آن مطابق با آخرین زبان طراحی اکسپنگ ساخته شده است.

تصاویر جاسوسی اکسپنگ G5

ساختار کلی خودرو شبیه به کوپه‌های اسپرت بوده و از جمله ویژگی‌های آن می‌توان به دستگیره‌های درب مخفی اشاره کرد. یک سنسور لیدار هم قابل مشاهده است و احتمالاً از نسخه 4 سامانه رانندگی خودکار XPILOT در اکسپنگ G5 استفاده می‌شود. طول این خودرو نیز بیشتر از 4,7 متر خواهد بود.

رقبای اکسپنگ G5

همان گونه که در ابتدای متن بیان شد؛ این خودرو دو رقیب به نام‌های تسلا مدل Y و بی وای دی Sea Lion دارد. مدل Y پرفروش‌ترین شاسی‌بلند الکتریکی بازار چین بوده و رقیبی سرسخت برای اکسپنگ G5 خواهد بود. محصول بی وای دی هم مشخصات امیدوارکننده و اید‌ آلی دارد. حالا به نظر شما با عرضه محصول جدید اکسپنگ، تسلا مدل Y می‌تواند برتری خود در بازار چین را حفظ کند یا خیر؟

 

رقبای اکسپنگ G5

این خودرو دو رقیب به نام‌های تسلا مدل Y و بی وای دی Sea Lion دارد

زمان عرضه اکسپنگ G5

انتظار می‌رود که اکسپنگ G5 در سه ماهه نخست سال 2023 معرفی و عرضه شود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.