تایرهای خاص بریجستون برای لامبورگینی استراتو
با فناوری Run-Flat منتشر شده در ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰
تایرهای بریجستون برای لامبورگینی استراتو

بریجستون و لامبوریگینی در همکاری با یکدیگر تایرهایی خاص و Run-Flat را برای بکاریگری از استراتو توسعه داده‌اند. این لاستیک‌ها برای استفاده در تمام سطوح مناسب است.

به گزارش خودروم، لامبورگینی هوراکان استراتو اولین لامبورگینی افرودی جهان نیست. هزگز فرامش نکنید که این برند ایتالیایی آفرود را با ساخت تراکتور شروع کرد؛ اما استراتو با موتور V10 به هیچ وجه شبیه به محصولات قبلی این کمپانی نیست. این خودرو برای سرگرمی در همه جا ساخته شده و به همین خاطر برای ارائه بهترین عملکرد به تایرهایی ویژه احتیاج دارد. بنابراین لامبورگینی برای رسیدن به یک راه حل خاص از بریجستون کمک گرفته و این برند نیز تایرهای Dueler AT002 را ساخته است.

بریجستون و لامبورگینی برای ساخت این تایر با یکدیگر همکاری کرده‌اند. البته Dueler یک تایر معمولی نیست. در واقع Dueler AT002 را باید اولین تایر در جهان دانست که با فناوری Run-Flat برجستون و به طور خاص برای استفاده در سوپراسپرت‌ها طراحی شده است. تایر با ترکیبات اختصاصی پلیمر ساخته شده و از ترکیب جدیدی برای افزایش چسبندگی در گوشه‌های به منظور عبور از شن و گل استفاده می‌شود.

شکل آج‌ها نیز منجر به بهبود عملکرد و هندلینگ خودرو در سرعت بالا خواهد شد. این در حالی است که عملکرد استراتو در آفرود هم به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. در صورت پنچر شدن این لاستیک‌ها، راننده قادر به پیمایش 80 کیلومتر مسافت با سرعت 80 کیلومتر در ساعت و بدون فشار باد لاستیک‌ها خواهد بود.

همه این ویژگی‌ها در حالی شامل لاستیک یادشده می‌شود که فرمت کاربری در سوپر اسپرت را حفظ می‌کند. این لاستیک برای رینگ‌های 19 اینچی و با دو پهنای متفاوت برای محور جلو و عقب تولید می‌شود. بریجستون به یاد کسانی که بدنبال تفریحی زمستانی هستند هم بوده و مجموعه‌ای از لاستیک‌های برفی Blizzak LM005 را برای استراتو ساخته است.

این دو شرکت پیش از این هم در رابطه با هوراکان و نسخه‌های STO، EVO و Tecnica همکاری کرده‌اند. در توسعه لاستیک Dueler AT002 اکنون بریجستون شریک انحصاری تایرهای لامبورگینی در استراتو است. این خودرو 602 اسب بخار قدرت دارد و شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت آن 3,4 ثانیه خواهد بود. به همین خاطر تایرها باید کاملاً مطمئن بوده تا از پس عملکرد کامل استراتو بر بیایند.

یکی از مسئولان بریجستون به نام استیون دی بوک تایرهای یادشده را برای بکارگیری توسط استراتو در هر سطحی مناسب می‌داند. به گفته او آنها لاستیکی ساخته‌اند که در سرعت‌های بالا و در سطح جاده به کنترل خودرو کمک کرده و در آفرود نیز کاملاً در برابر گل و لای، سنگریزه و… مقاوم است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.