فروش 110 هزار دستگاه بی وای دی سیل در یک ماه
منتشر شده در ۰۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷
BYD Seal/ بی وای دی سیل نمای نیم رخ جلو

شرکت بی وای دی در چین موفق به فروش 110 هزار دستگاه از مدل سیل Seal شد و به موفقیتی بزرگ در بازار خودروهای الکتریکی رسید.

به گزارش خودروم، پیش فروش بی وای دی سیل(BYD Seal) از ماه می سال 2022 آغاز شد و حالا براساس گزارش رسانه‌های چینی، میزان فروش یک ماه مدل سیل از 110 هزار دستگاه فراتر رفته و یک موفقیت بزرگ برای بی وای دی به دست آمده است. پیش از این گزارش شده بود که ظرفیت تولید سالانه این خودرو تنها 60 هزار دستگاه خواهد بود و به نظر می‌رسد که بی وای دی مشتریان و خودروی الکتریکی سیل را دسته کم گرفته است.

در حال حاضر بی وای دی سه سری خودرو به نام‌های Warship، Dynasty و Ocean به تولید می‌رساند که در این میان، مدل سیل جزء سری Ocean است. سری Ocean یا اقیانوس فقط به خودروهای الکتریکی بی وای دی اختصاص دارد و اولین خودروی این دسته بی وای دی دلفین بود که برای حضور در بازار استرالیا، نام آتو 2 (Atto 2) را برای آن برگزیدند.

سیل یک سدان برقی اسپرت با محدوده قیمتی 31,180 تا 38,600 دلار است. برای ساخت سیل از پلتفرم الکتریکی BYD 3,0 استفاده شده و این خودرو دارای ابعاد 4800، 1875، و 1460 میلی‌متری با فاصله محوری 2920 میلی‌متر است. همچنین سیل دارای فناوری‌های قابل توجهی از قبیلِ iTAC، CTB و… است. به دلیل خط کاپوت پایین و شمایل آیرودینامیک، ضریب درگ سیل بسیار پایین بوده و به رقم 0,219 می‌رسد.

سیل چهار نسخه دارد. دو نسخه اول دیفرانسیل عقب بوده و از باتری 61,44 کیلووات ساعتی با بُرد پیمایشی 550 کیلومتر استفاده می‌کنند. هر دو خودروی مزبور از قدرت یک موتور الکتریکی به میزان 204 اسب بخار برخوردار هستند. نسخه سوم به باتری 82,5 کیلووات ساعتی با بُرد پیمایش 700 کیلومتر مجهز شده از قدرت موتوری 313 اسب بخاری استفاده کرده و دیفرانسیل عقب است. نسخه چهارم چهار چرخ متحرک بوده و از دو پیشرانه الکتریکی با مجموع قدرت 530 اسب بخار استفاده کرده و بُرد پیمایشی آن نیز 650 کیلومتر است.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.