دریافت پنج ستاره یورو انکپ توسط وی کافه 02 و اسمارت #1
باز هم ایمنی! منتشر شده در ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰
پنج ستاره یورو انکپ توسط وی کافه 02

دو خودروی چینی اسمارت 1# و وی کافه 02 موفق به دریافت پنج ستاره ایمنی موسسه یورو انکپ شدند.

به گزارش خودروم، در آخرین دوره از رتبه‌بندی ایمنی موسسه یورو انکپ، خودروهای چینی مورد آزمایش قرار گرفته و با دریافت پنج ستاره ایمنی عملکردی درخشان از خود برجای گذاشته‌اند. پیش از این نیو ET7 پنج ستاره ایمنی یورو انکپ و بهترین امتیازات این موسسه را دریافت کرده بود؛ اما این مدل تنها نیست و اکنون دو خودروی چینی دیگر هم در کنار آن قرار می‌گیرند. جدیدترین اعضاء باشگاه پنج ستاره‌ای‌های یورو انپک وی کافه 02 و اسمارت #1 نام دارند.

یک دسته از خودروهای چینی به ایمنی و تعهدهای مرتبط به آن تاکید دارند؛ و چه راهی بهتر از حضور در سخت‌ترین تست‌های آزمایش ایمنی خودروها وجود دارد.

ایمنی اسمارت #1

خودروی کاملاً الکتریکی و جدید اسمارت #1 در آزمون‌های ایمنی نمایشی قدرتمند اجرا کرد. این کراس اوور که در آوریل 2022 عرضه شد؛ محصول مشترک مرسدس بنز و جیلی است. با ترکیب مهندسی جیلی و طراحی مردس بنز، انتظار می‌رود که این خودرو در بازارهای چین و اروپا عملکرد بسیار مطلوبی داشته باشد.

پنج ستاره یورو انکپ توسط اسمارت #1

اسمارت #1 بر پایه پلتفرم و معماری تجربه پایدار جیلی به نام SEA ساخته شده و تمام امتیازهای مرتبط به پنج ستاره ایمنی را دریافت کرده است. ما می‌توانیم همچون سایر محصولات جدید، از این خودرو هم انتظارهای زیادی داشته باشیم.

پنج ستاره یورو انکپ توسط اسمارت #1

نکته‌ مهم این است که این خودرو علی‌رغم ابعاد کوچک، امتیاز 96 درصد را برای ایمنی سرنشینان بزرگسال دریافت کرده است. تسلا مدل S جدید در بخش یاد شده 94 درصد امتیازها را دریافت کرده بود. نیسان آریا و تویوتا bZ4X هم به ترتیب 86 و 88 درصد امتیازها را به خود اختصاص داده‌اند.

پنج ستاره یورو انکپ توسط اسمارت #1

عملکرد سامانه‌های ایمنی بسیار خوب بوده 88 درصد امتیازها را دریافت کرده‌اند. این خودرو تا 71 درصد از آسیب‌های جاده‌ای جلوگیری خواهد کرد. امتیاز 89 درصدی برای حفاظت از سرنشین کودک به خوبی نشان می‌دهد که جیلی تکالیف خود را انجام داده است.

ایمنی وی کافه 02

برند وی (WEY) زیر مجموع شرکت گریت وال موتورز بوده و تجربه حضور در آزمون‌های یورو انکپ را دارد؛ چون در ماه سپتامبر 2022 مدل کافه 01 این برند موفق به دریافت 5 ستاره ایمنی شده بود. مدل کافه 02 برادر کوچک‌تر کافه 01 است. این شاسی‌بلند در نیمه اول سال 2023 وارد بازار اروپا می‌شود. وی از سال 2021 با وی Latte وارد بازار چین شده بود.

پنج ستاره یورو انکپ توسط وی کافه 02

کافه 02 همانند برادر خود، لیستی بلند از تجهیزات ایمنی و کمکی از جمله سطح 2 رانندگی خودکار با پردازنده کوالکام، 17 سنسور رادار، چهار دوربین نظارتی و یک دوربین جلو با وضوحی بسیار بالا برخوردار است. کافه 02 امتیاز 94 درصد را برای حفاظت از سرنشین بزرگسال دریافت کرد. سامانه‌های ایمنی این خودرو هم 93 درصد امتیازها را دریافت کردند. امتیاز این خودرو برای حفاظت از سرنشین کودک و آسیب‌پذیری جاده‌ای نیز به ترتیب 87 و 73 درصد است.

آیا خودروهای چینی ایمن هستند؟

حرکت تولیدکنندگان چینی برای دریافت ستاره ایمنی به سال‌های گذشته باز می‌گردد. این خودروسازان دیگر با روزهایی که تنها یک ستاره ایمنی دریافت می‌کردند فاصله زیادی دارند. اولین برند چینی به نام Qoros در سال 2013 پنج ستاره ایمنی دریافت کرد. اما تاثیرگذاری این برند بسیار کم بود.

پنج ستاره یورو انکپ توسط وی کافه 02

بعدها خودروسازان گوناگون چینی در آزمون‌های تصادف با درجات مختلف شرکت کرده و نتایج موفقیت آمیزی به دست آوردند. در سال 2021 لینک اند کو 01 و نیو ES8 بالاترین امتیازهای یورو انکپ را به دست آوردند. پس از آن اورا فانکی کت و وی کافه 01 در سپتامبر 2022 پنج ستاره ایمنی دریافت کردند. در ماه اکتبر نیز بی وای دی Atto 3 توانست 5 ستاره ایمنی دریافت کند.

با حضور قدرتمند نیو ET7 در دور آزمایشی ماه نوامبر یورو انکپ همراه با خودروهای وی و اسمارت؛ این احتمال وجود دارد که خودروهای چینی به تدریج از قوطی‌های حلبی به مدل‌های پیشرفته و با فناوری بالا تبدیل شوند. یورو انکپ می‌گوید که بیش از گذشته خودروهای چینی را آزمایش خواهد کرد و باید دید که عملکرد آنها چگونه است؟

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.