پیش فروش ویزمن پروجکت تاندربال رودستر الکتریکی آغاز شد
آلفارومئو آلمانی! منتشر شده در ۰۱ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۰
ویزمن پروجکت تاندربال

رودستر الکتریکی ویزمن پروجکت تاندربال به زمان عرضه نزدیک شده و حالا این خودروی مرموز با قیمت 300 هزار یورو پیش فروش می‌شود.

به گزارش خودروم، هنوز مشخص نیست که ویزمن خودرو پروجکت تاندربار رودستر الکتریکی را چه زمان تولید خواهد کرد. اطلاعات این رودستر الکتریکی ماه‌های بسیاری است که منتشر می‌شود؛ اما تاریخ عرضه آن همچنان یک راز سر بسته است. با این حال ظاهراً باید به زمان عرضه این خودرو نزدیک شده باشیم؛ چون ویزمن ثبت سفارش این خودرو را آغاز کرده است.

این رودستر روی یک پلتفرم سفارشی ساخته می‌شود. ویزمن به دنبال حفظ ظاهر کلاسیک این خودرو بوده و به همین خاطر تا جایی که امکان پذیر بود، کابین را به عقب برده است. اما در این شرایط جانمایی پیشرانه الکتریکی کمی دشوار بوده است. در این رودستر از دو موتور الکتریکی در پشت کابین و روی محور عقب استفاده می‌شود. برای پایین آوردن مرکز ثقل این خودرو از باتری T شکل استفاده شده و بخش مرکزی آن با عبور از میانه خودرو به جلو رسیده است.

ویزمن پروجکت تاندربال

انتظار داریم که این خودرو از باتری 92 کیلووات ساعتی که تنها 83 کیلووات ساعت آن قابل استفاده است؛ بهره برده و شعاع حرکتی به 500 کیلومتر در ساعت برسد. ویزمن برای خنک کردن باتری از مخلوط آب و گیلکول استفاده کرده و سیستم مدیریت سفارشی باتری به مهندسان اجازه می‌دهد که آن را برای شرایط مختلف رانندگی آماده و بهینه‌سازی کنند. باتری معماری 800 ولتی دارد و امکان اتصال به شارژ سریع 300 کیلوواتی را خواهد داشت. ویزمن طول زمان شارژ باتری لیتیوم یون NMC با وزن 500 کیلوگرم را اعلام نکرده است. بدنه این خودرو از جنس فیبر کربن بوده و کمی بیشتر از 1,700 کیلوگرم وزن دارد.

ویزمن پروجکت تاندربال

پیشرانه پروجکت تاندربال 680 اسب بخار قدرت و 1,100 نیوتن‌متر گشتاور را به محور عقب منتقل می‌کند. شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت هم 2,9 ثانیه است. راننده می‌توان از بین پنج تنظیم مرتبط به ترمز احیا کننده یک مورد را انتخاب کند و این کار را باید از طریق شیفترهای پدال نصب شده روی فرمان انجام دهد.

ویزمن پروجکت تاندربال

روهین بری، مدیرعامل ویزمن می‌گوید: «به لطف تحقیقات و ازمایش‌های فراوان، این رودستر فناوری پیشرفته و سفارشی ما را با مهندسی آلمانی ویزمن ترکیب خواهد کرد. ما در حال بازگرداندن احساس به خودروهای الکتریکی هستیم».

ویزمن پروجکت تاندربال

ویزمن این خودرو را در کارخانه Gecko خود واقع در کشور آلمان خواهد ساخت. هنوز زمان دقیق عرضه این خودرو به بازار مشخص نیست. این شرکت در حال حاضر سه چهارم از ظرفیت تولید سال نخست خود را تکمیل کرده است. نسخه تولیدی پروجکت تاندربال که تنها یک اسم رمز است؛ با قیمت اولیه 300 هزار یورو یا 307,879 دلار پیش فروش می‌شود.

مشخصات فنی

پیشرانه پروجکت تاندربال 680 اسب بخار قدرت و 1,100 نیوتن متر گشتاور را به محور عقب منتقل می‌کند. شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت هم 2,9 ثانیه است

باتری

انتظار داریم که این خودرو از باتری 92 کیلووات ساعتی که تنها 83 کیلووات ساعت آن قابل استفاده است؛ بهره برده و شعاع حرکتی به 500 کیلومتر در ساعت برسد. ویزمن برای خنک کردن باتری از مخلوط آب و گیلکول استفاده کرده و سیستم مدیریت سفارشی باتری به مهندسان اجازه می‌دهد که آن را برای شرایط مختلف رانندگی آماده و بهینه‌سازی کنند. باتری معماری 800 ولتی دارد و امکان اتصال به شارژ سریع 300 کیلوواتی را خواهد داشت.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.