آنچه از پلتفرم سایپا PS0 می‌دانیم
منتشر شده در ۰۴ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰
پلتفرم سایپا PS0

سایپا ماکتی از پروژه پلتفرم سایپا PS0 خود را در نمایشگاه تحول صنعت خودرو نمایش داد و انتظار می‌رود که تا سال 1403 محصولی برپایه آن عرضه شود.

به گزارش خودروم، شرکت سایپا در کنار معرفی خودروهای سهند و اطلس در نمایشگاه تحول صنعت خودروسازی، از پروژه‌های آینده خود پرده‌برداری کرد. یکی از پروژه‌های مزبور، شاسی‌بلندی مینی بر پایه پلتفرم SP0 است. پلتفرم SP0 شامل یک هاچبک پنج درب و سایز متوسط نیز می‌شود.

براساس اطلاعات موجود در نمایشگاه، پلتفرم SP0 به موتور 1,6 لیتری توربو شارژ چهار سیلندر در مدل اتوماتیک مجهز شده و 148 اسب بخار قدرت دارد. این پیشرانه دارای استاندارد آلایندگی یورو 4 بوده و در این خودرو امکاناتی از قبیل سنسور پارک، چراغ روشنایی روز، کیسه هوای جانبی صندلی، کیسه هوای پرده‌ای، کیسه هوای راننده و شاگرد، رینگ‌های آلومینیومی 17 اینچی و مولتی مدیا در دسترس خواهد بود.

براساس شنیده‌ها، احتمالاً تا اواخر سال 1402 تولید خودرو با استفاده از پلتفرم SP0 آغاز شده و در اوایل سال 1403 شاهد عرضه نخستین محصولات برپایه SP0 خواهیم بود. گفتنی است که زبان طراحی و ظاهر کلی ماکت پلتفرم SP0، براساس سایپا شاهین بوده و تفاوت چندانی میان این محصولات وجود ندارد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.